Şanlıurfa haber: Atilla Şehit Kaymakam Adına Yapılan Okulun Açılışına Katıldı

Şanlıurfa haber: Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, geçen yıl PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına yaptırılan okulun açılışına katıldı.

Atilla Şehit Kaymakam Adına Yapılan Okulun Açılışına Katıldı

Geçen yıl makam odasına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, ölüm yıldönümünde unutulmadı. Yetkililer tarafından Mardin'in Derik ilçesinde şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına okul yaptırıldı. Yapılan okul açılışına Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'da katıldı. Atilla'nın yanı sıra okul açılışına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa milletvekilleri, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Mardin'in Derik ilçesinde geçtiğimiz yıl uğradığı terör saldırısında şehit düşen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için mevlit okutuldu. Şehit Kaymakam Safitürk mezarı başında da anıldı.
Muhammedler can verir ama bayrak yere düşmez
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, gerektiğinde vatan için seve seve canlarını vereceklerini ifade etti. Atilla, 'Geçtiğimiz yıl bu vakitlerde kahraman Kaymakam Muhammed Fatif Safitürk PKK'lı teröristler tarafından makam odasında alçakça bir saldırıyla şehit oldu. Bugün burada kahraman kaymakamımızı anıyoruz. Aynı zamanda kendi adına yaptırılan okulun da temel atma törenine, hükümet yetkililerimiz ile katıldık. Şehit Kaymakamımız Safitürk görevini layıkıyla yerine getiren bir şahsiyetti. Buradan terör örgütlerine ve yandaşlarına da seslenmek istiyorum. Vatan için gerekirse Muhammedler can verir, Menderesler can verir ama bayrak yere düşmez, vatan bölünmez. Biz bir ölür ama bin diriliriz. Şehit kahraman Kaymakamımızın adını ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Ben Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk'e Allah'tan rahmet diliyorum' dedi.

Atilla Şehit Kaymakam Adına Yapılan Okulun Açılışına KatıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

1 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

2 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

3 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsunspor için karar günü

7 Samsunspor için karar günü

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

9 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor

10 Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor


SIRADAKİ HABER