HaberlerFındık HaberleriFındık atığından gübre

Fındık atığından gübre - Fındık Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Enver Yılmaz, belediyeye ait katı atık ayrıştırma tesislerinde fındık dalları ve ışkınlarından gübre üreterek ekonomiye katkı sağlayacaklarını söyledi.

Fındık atığından gübre

Ordu Büyükşehir Belediye BaşkanEnver Yılmaz, Altınordu İlçesi'ne bağlı Karapınar Mahallesi'ndeki Ordu Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Ayrıştırma Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.

EKONOMİYE KATKI

Kentte çöplerin bertaraf edilmesi noktasında büyük bir çalışma başlattıklarını belirten Yılmaz, ilçeleri çöp yığınlarından kurtardıklarını vurguladı. Yılmaz, "Belediyemize ait katı atık ayrıştırma tesislerinde fındık ışkınları ve kapsüllerinden gübre üreterek ekonomiye katkı sağlayacağız. Fındık bahçelerinde yapılan iyileştirmenin ardından ortaya çıkan ışkınlar ile patozda oluşan kapsüller derelerimizi kirletiyor. Ayrıca bunlar büz ve menfezlerin de tıkanmasına neden oluyor. Bu uygulama sayesinde güzel Ordu'muzun derelerini de kirlenmekten kurtaracağız. Hem ekonomiye katkı sağlayacağız hem de çevre kirliliğini önlemiş olacağız" dedi.

SIRADAKİ HABER
}