HaberlerSamsun HaberleriSamsun esnafı mağdur ediliyor

Samsun esnafı mağdur ediliyor - Samsun Haberleri

Samsun'da bir grup esnaf, Büyükşehir Belediyesi'nin kaldırım düzenleme çalışmaları nedeniyle mağdur olduklarını söyledi.

Samsun esnafı mağdur ediliyor

Samsun'un İlkadım İlçesi Atatürk Bulvarı Kılıçdede Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kaldırım düzenleme çalışmalarından mağdur olduklarını iddia eden cadde esnafı isyan etti.

MAĞDUR EDİLDİK

Yaklaşık 3 aydır belediyenin kaldırımları güzelleştirme çalışması yapıldığını ve henüz bitirilemediğini ifade eden esnaf Can Köse, "Biz cadde esnafı, gelen müşteriler için kullandığımız park alanını kaybettik, herhangi bir çözüm de üretilmedi. Diyelim müşteriler için park alanı olmayacak, peki gelen veya giden malzemeyi nasıl taşıyacağız?" dedi.

BİZİ BİTİRMEK İSTİYORLAR

Başvurularının sonuçsuz kaldığını ifade eden Köse, "Ara sokakların bazılarına konulan saksılar sağlı sollu ve küçük olarak tasarlanmış fakat dükkan bulunan sokaklar için büyük saksıları ortaya koymayı planlamışlar. Sırf park yapamayalım diye yapılmış projenin amacı bizi bitirmek" ifadelerini kullandı.

ESNAFIN SONU OLUR

Dükkanının tek cephesi bulunduğunu ve o cephenin de belediye tarafından elinden alındığını söyleyen Köse, "Bu caddenin tamamı otomotiv sektörü üzerinde iş yapıyor ama gelen müşterinin park edebileceği yer yok. Bari ara sokağı bize bıraksaydınız, buna bir çözüm bulunmazsa sonumuz olur" şeklinde konuştu.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}