Samsun Haber: TÜKODER Samsun Şube Başkanı Yaktı: 'Ulaşım eziyet olacak'

Samsun Haber: Şehir hastanelerini eleştiren TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, 'Hastanelerin mesafeleri artınca vatandaşlar ulaşım için daha fazla ücret ödeyecek. Yoksulluk çeken vatandaşlarımız bir de ulaşım eziyeti yaşayacak' dedi.

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Yaktı: 'Ulaşım eziyet olacak'

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında yapılan şehir hastanelerini eleştirdi. Kent merkezinden uzak alanlara yapılan şehir hastanelerinin, tüketici için külfet olacağını belirten Yaktı, şehir içinde bulunan hastanelerin ise katledileceğini savundu.

HASTANELERE SAHİP ÇIKALIM

Birçok ile şehir hastanesi yapıldığını ve Samsun’a da yapılacağını dile getiren Başkan Yaktı, “Ancak şehir içinde bulunan hastanelerimiz ise katlediliyor. Şehir hastanelerinin özelikle şehir merkezinden uzakta yapılması hastaları ve ziyaretçileri ulaşım noktasında zora sokuyor. Şehir hastanesine gitmek isteyen vatandaşlarımız 2 araç değiştirmek zorunda kalacak. İnsanlar zaten yokluk ve yoksulluk içinde kıvranırken, hastalıklarla uğraşırken birde ulaşım eziyeti yaşayacak. Şehrimizin merkezinde olan hastanelerimize sahip çıkılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YERİNE NE YAPILACAK?

Mevcut hastanelerin yerine ne yapılacağını soran Yaktı, kent merkezinde yer alan hastane yerleşkelerinin şehir hastanelerine taşınması, boşaltılan kamu arazilerinin ise alışveriş merkezi, lüks konut veya özel hastane gibi projelere dönüştürülmesi gibi sorunların yaşanabileceğini kaydetti. Başkan Yaktı, “Öte yandan hastanelerin mesafeleri artınca vatandaşlar merkezde bulunan özel hastanelere gitmek zorunda kalacak. Buralarda ayrıca paralar alınıyor ve tüketicinin sırtına yük oluyor” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

1 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

2 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

3 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

4 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

5 Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Arda Turan dede ocağında

6 Arda Turan dede ocağında

Kazadan sonra sürücü buhar oldu

7 Kazadan sonra sürücü buhar oldu

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

8 Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği


SIRADAKİ HABER