Ordu haber: Altınordu'da temiz su dönemi

Ordu haber: Ordu'nun Altınordu ilçesinde 3 yıldan bu yana altyapı seferberliğini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü, 101 km uzunluğundaki içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmasında final yapıyor.

Altınordu'da temiz su dönemi

1930 yılından bu yana geçici eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfus yoğunluğu nedeniyle iflas etme noktasına gelen içme suyu ve kanalizasyon hatları, OSKİ'nin altyapı seferberliği ile sil baştan yenilendi. Çalışmaların finale yaklaşması nedeniyle yenilenen içme suyu hatlarına Pazartesi günü su verilmeye başlanarak, yıllardan bu yana eski ishale hatlarıyla verilen su yeni hatlara aktarılacak. İl genelinde yapılacak çalışma nedeniyle bazı mahallelerde 14 saatlik su kesintisi uygulanacak.

Yeni su hatlarına geçiliyor
OSKİ Genel Müdürlüğünden su kesintileriyle ilgili yapılan açıklamada, 'Bilindiği üzere 3 yıldan bu yana Ordu Altınordu'da tarihin en büyük altyapı çalışmasını yapıyoruz. Halkımızın evine yıllardan bu yana eski, paslı borulardan giden suları artık yeni hatlara geçiriyoruz. İşte bu yüzden 13 Kasım Pazartesi günü Altınordu ilçemizin birçok mahallesinde su kesintisi yaparak, eski ishale hatlarını by-pass edip, suyu yeni hatlara verme işlemini başlatacağız. Böylelikle ilimiz daha sağlıklı bir içme suyuna kavuşacak. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz' ifadelerine yer verildi.

Su kesintisinden etkilenecek mahalleler
13 Kasım Pazartesi günü saat 14.00 ile 14 Kasım Salı günü gece saat 04.00 arasında 14 saatlik su kesintisi uygulanacak mahalleler şöyle:
'Selimiye Mahallesi, Şarkiye Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Düz Mahalle, Bahçelievler Mahallesi, Yeni Mahalle, Bucak Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahincili Mahallesi, Durugöl Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karacaömer Mahallesi, Eskipazar Mahallesi, Karapınar Mahallesi.'
Su kesintisinden etkilenmeyecek mahalleler iseTaşbaşı Mahallesi, Zaferimilli Mahallesi, Azizeye Mahallesi, Saray Mahallesi, Kirazlimanı Mahallesi, Selimiye Mahallesi bir kısmı, Şarkiye Mahallesi bir kısmı olacak.

Altınordu’da temiz su dönemiEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks Tv'ye şok baskın!

1 Haberaks Tv'ye şok baskın!

Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

2 Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

3 Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

5 Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

6 Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

Samsun'da yan bakma kavgasında kan aktı

7 Samsun'da yan bakma kavgasında kan aktı

Define avında acı son: 2 ölü

8 Define avında acı son: 2 ölü

Samimiyetsizlik...

9 Samimiyetsizlik...

Samsun'da ilginç kaza

10 Samsun'da ilginç kaza


SIRADAKİ HABER