HaberlerSağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Memiş: 'Kazanımlarımızı yok gösterdiler'

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Memiş: 'Kazanımlarımızı yok gösterdiler'

Sağlık-Sen Samsun Şubesi'nin İl Divan Kurulu Toplantısı'na katılan Genel Başkan Metin Memiş, 'Klavye silahşörleri, Memur-Sen'in toplu sözleşmedeki kazanımlarını yine yok göstermeye çalıştı' dedi.

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Memiş: 'Kazanımlarımızı yok gösterdiler'

Memur-Sen'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Samsun Şubesi'nin İl Divan Kurulu Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yalı Kafe'de yapılan toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz ve işyeri temsilcileri katıldı.

ÇALIŞANIN HAKKINI ARADIK

Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in güçlü duruşu sayesinde bu ülkede yasakların kaldırılmasına öncülük ettik. Bu ülkede darbeye kalkışanlara da ortak akıl mitingleriyle, milletin adına meydanlara inerek darbecilere karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk. Kat sayı engelini ortadan kaldırarak, bu ülkenin gençlerinin önünün açılmasına vesile olduk. Kimin ne dediğine aldırış etmeden, çalışanlarının haklarını arayan bir sendikacılık anlayışımızdan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

YIPRATMAYA ÇALIŞTILAR

'2009 yılında yetkiyi aldıktan sonra onlarca kazanımın altına hep beraber imza attık' diyen Memiş, "Toplu sözleşmede malesef yine klavye silahşörleri masanın başına oturdular. Trol dediğimiz, bizden olmayan insanlar, bizden gibi görünerek Memur-Sen'in toplu sözleşmedeki kazanımlarını yine yok göstermeye çalıştılar. Sadece bugün değil her zaman bunu yaptılar. 2015 toplu sözleşmesi her yönüyle dört dörtlük geçmişti. Ama bir açık kapı aradılar, aslında Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen 4C'lilerin ek ödeme konusunu, 'Memur-Sen iptal ettirdi' diyerek, iftira atarak o sözleşmeyi de karartmaya çalıştılar. Son sözleşmede de trolleri sayesinde bir istifa furyası başlatmak isteyip bizi küçük düşürmeye yıpratmaya çalıştılar. Memur-Sen gibi güçlü bir sendika asla çalışanlarını masada satmaz, asla yanlış yapmaz" diye konuştu.

EN GÜÇLÜ ÖRGÜTÜZ

Memur-Sen'in dünyanın en güçlü sivil toplum örgütü olduğunu söyleyen Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, "Samsun'da 11 iş kolunda yetkili olarak, 20 binden fazla üyemizle üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Biz bir şeyleri değiştirmek için geldik ve değiştirecek güce, birikime ve yüreğe sahibiz" diye konuştu.

ÖNEMLİ KAZANIMLAR

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz de her yıl üye sayısını arttırdıklarını ifade ederek, sahada yaptıkları çalışmalar sonucunda sağlık çalışanları adına çok önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade etti. Toplantının ardından Genel Başkan Metin Memiş'e Samsunspor forması hediye edildi.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}