HaberlerSamsun Haberleri4 bin KESK'li ihraç edildi

4 bin KESK'li ihraç edildi - Samsun Haberleri

KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, 15 Temmuz darbe girişiminin ardında 5. defa uzatılan OHAL kapsamında 4 bin 99 KESK üyesinin mesleklerinden ihraç ettiğini söyledi.

4 bin KESK'li ihraç edildi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel BaşkanıAysun Gezen, KESK ve KESK'e bağlı sendikalarının Samsun'da gerçekleşen dönem toplantısına katıldı. Eğitim SenSamsun Şubesi binasında düzenlenen toplantıda Gezen, OHAL'in kaldırılması için meslek örgütleriyle birlikte kampanya örgütlediklerini söyledi.

81 İLDE OHAL'E KARŞI KAMPANYA

DİSK, TMMOB, TTB ile yapılan görüşmelerle kampanya kararı aldıklarını kaydeden Gezen, "OHAL beşinci kez uzatıldı. Biz de OHAL'in kaldırılması yönünde bir kampanya örgütlüyoruz. Mümkün olan her yerde paneller, forumlar ve bildiri dağıtımlarıyla insanların OHAL'e karşı bilinç kazanmalarını ve OHAL'in getirdiği yıkımları anlatacağımız 3 aylık bir kampanya programı hazırladık. 3 ay sonra Ankara'da OHAL yeniden görüşüleceği zaman büyük bir etkinlik düşünüyoruz. Eşitlikçi, barış içinde, özgür ve emekten yana bir ülkede yaşamamız için bu baskı ortamına bir son verilmesi gerekiyor. 4 bin 99 arkadaşımız KHK'larla ihraç edildi. 64 üyemiz tutuklu. İhraçlardan sonra yapılan itirazların ardında 40'a yakın arkadaşımız mesleğine geri döndü. Maalesef rakam çok az. Samsun'da da toplu sözleşme döneminde eyleme katılığı gerekçesiyle dava açılan üyelerimiz var. Hem ihraç edilen hem de dava açılan arkadaşlarımızın takipçisiyiz" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}