HaberlerKendi elektriğini üretebilen radyo

Kendi elektriğini üretebilen radyo

Doğal afet durumlarında ilk kaybettiğimiz şeylerin başında elektrik yer alıyor. Elektriği kaybetmemiz de dünyanın geri kalanı ile bağımızı kopartıyor. Bu günümüz şartlarında çok korkutucu görünürken, Philips'in yeni radyo modeli getiriyor.

Kendi elektriğini üretebilen radyo

Gibson Innovations tarafından hazırlanan AE1120/00 kod isimli radyo, en kötüsünü düşünenlere hitap ediyor. Askeri yeşil renge sahip ürün, farkını bünyesinde yer alan güç jeneratörü ile koyuyor. Önünde yer alan kol çevrildiği zaman kendi elektriğini üretebilen radyo, bu elektriği taşıdığı dahili bataryasında depoluyor. Yani gücünüz yettiğince çalışmaya devam eden ürün, dış mekan kullanımlarına da uygun bir gövdeye sahip. Doğal afet yanında yerleşim yerlerinde uzak kamp durumları için de ideal olduğu görülen radyo, microUSB kablosuyla akıllı telefonunuzu da şarj edebiliyor. Acil durumlar için güçlü bir siren ve lamba ile donatılan cihaz, kompakt yapısıyla her zaman taşınabilecek bir seçenek ortaya koyuyor.

Buradyo modeli hayat kurtarabilir
Etrafta olup biten hakkında bilgi sahibi olmak, özellikle büyük doğal afet durumlarında büyük farklar yaratabiliyor. Bunu sağlayabilecek güçte olan cihaz, söylendiği kadarıyla şu an üretimde bulunuyor. Fiyatı ve çıkış tarihi hakkında açıklama yapılmayan radyo, gerçekten yeri geldiğinde ölüm ile yaşam arasındaki çizgiyi belirleyebilir.

SIRADAKİ HABER
}