HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a yeni müdür

Samsun'a yeni müdür - Samsun Haberleri

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü görevine Ahi Ervan Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç atandı.

Samsun'a yeni müdür

2015 yılında Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Dr. Yusuf Güney, 2016 yılı Kasım ayından itibarenSamsun İl Sağlık Müdürü olarak görev yapıyordu. Güney’in yerine Ahi Evran Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Muhammet Ali Oruç getirildi.

MUHAMMET ALİ ORUÇ KİMDİR?

1980 yılında Hozat’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Malatya’da tamamladı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2006-2007 yıllarında Malatya’da Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimliği ve Sağlık Grup Başkanlığı yaptı. 2008- 2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştı. 2009-2012 arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aile hekimliği uzmanlık eğitimini aldı. 2013-2014 yılları arasında Sivas Altınyayla Devlet Hastanesi’nde başhekim olarak görev yaptı. 2015 yılı şubat ayında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Geçtiğimiz yıl ise Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atandı.

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}