HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da hafriyat çalışmasında yol çöktü

Samsun'da hafriyat çalışmasında yol çöktü - Samsun Haberleri

Samsun'un İlkadım İlçesi Liman Mahallesi'nde bir inşaatın hafriyat çalışması esnasında yol çöktü ve çevredeki 2 bina boşaltıldı

Samsun'da hafriyat çalışmasında yol çöktü

Samsun'un İlkadım İlçesi Liman Mahallesi Kır Sokak'ta yapılması planlanan 64 daireli bina inşaatının hafriyatı sırasında, çevredeki yolda çökme meydana geldi.

Yolda kırılmaların yaşandığı sokak üzerindeki 2 bina güvenlik gerekçesiyle polis ekipleri tarafından boşaltıldı. Gece duydukları sesler üzerine yolun çöktüğünü fark ettiklerini ifade eden mahalle sakinlerinden 19 yaşındaki Yunus Can Avcı, "Sabah saat 04.00 civarında mahalle sakinlerinden biri çökme seslerini duyarak polise haber vermiş. Sonrasında biz de sesleri duyup uyandık ve kendimizi sokağa attık. O esnada polis ekipleri buradaki 2 binada yaşayanları uyandırarak güvenlik önlemi için binaları boşalttı" şeklinde konuştu.

40 VATANDAŞ MAĞDUR OLDU

Yolda yaşanan çökmeden dolayı tedirgin olduklarını söyleyen Avcı, "30-40 vatandaş şu anda evinden uzak kaldı. Yapılacak yeni bina için burada yaşayanlar mağdur oldu. İnşaat makinesi çalıştıkça, etraftaki binalarda sallantı hissediliyor. Temel kazma sırasında yeterli önlem alınmadı, çökmeler meydana geldikten sonra buraya direkleri diktiler. Olan olduktan sonra ne önemi var? Burası Samsun'un göbeği, böyle yerlerde bu sıkıntılar yaşanmamalı. Yetkililerden burayı daha güvenli hale getirmelerini bekliyoruz. Burada yapılan bir hata yüzünden biz evimizi satamayız veya bırakamayız" sözlerini kaydetti.

Şükrü Berk ASKAR

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}