Bolu haber: Başkan Yılmaz: 'Deprem öncesi binaların yarısından fazlası sıkıntılı'

Bolu haber: Bolu'da, 12 Kasım 1999 depremi sonrası inşa edilen Deprem Müzesi'ni ziyaret eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 'yeni binalar deprem koşullarına uygun ama hala risk taşıyan bir grup var' dedi.

Başkan Yılmaz: 'Deprem öncesi binaların yarısından fazlası sıkıntılı'

Merkez üssü Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi olan 7.2 büyüklüğündeki 12 Kasım 1999 depreminin ardından, Bolu'da Umutkent Mahallesi'nde kurulan Deprem Müzesi depremin 18'inci yıldönümü sebebiyle ziyaret edildi. Bolu'da 48 kişinin öldüğü,353 kişininde yaralandığı depreme ilişkin fotoğrafların yer aldığı müze ziyaretine Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Müzenin ziyaret edilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Alaaddin Yılmaz, geçmiş dönemlerde Kandilli Rasathanesi ve Bolu'daki mühendislerle yaptırdıkları incelemede, deprem öncesi binalarının yüzde 50'den fazlasının sıkıntılı olduğunu söyleyebileceğini belirterek, 'Bugün itibariyle Bolu'daki konutların büyük çoğunluğu deprem koşullarına uygun olarak inşaa edilmiştir. Ama hala risk taşıyan bir grup var. Bu risk taşıyan yapıları bir an önce yenilememiz gerekiyor. Devletimiz, vatandaşlara bu konularda destek vermektedir. Vatandaşlarımızı yararlanmaya davet ediyorum. Özellikle içinde oturduğu binanın deprem riski olduğu raporlarla kanıtlanmış olan kişiler bu konuya yönelsinler. Bu konuda devletimizin önemli desteği var. Vatandaşlarımızın bir an önce sağlıklı konutlara geçmesi lazım' şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz: "Deprem öncesi binaların yarısından fazlası sıkıntılı"EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kara kış kapıda

1 Samsun'da kara kış kapıda

Ne konuştular?

2 Ne konuştular?

Tepkiler çığ gibi

3 Tepkiler çığ gibi

Sevgilisi tarafından alıkonulup 5 gün tecavüze uğradığını iddia etti

4 Sevgilisi tarafından alıkonulup 5 gün tecavüze uğradığını iddia etti

Zamlar eziyete dönüştü

5 Zamlar eziyete dönüştü

Taşeron konusunda adımlar atılmalı

6 Taşeron konusunda adımlar atılmalı

Tribünler neden boş?

7 Tribünler neden boş?

Samsun'da otomobil ile pikap çarpıştı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ile pikap çarpıştı: 2 yaralı

 Özrünü kabul etmiyoruz

9 Özrünü kabul etmiyoruz

Günlük kullanılan apartlara şok baskınlarda ceza yağdı

10 Günlük kullanılan apartlara şok baskınlarda ceza yağdı


SIRADAKİ HABER