Haberlerİmam hatiplere zorunlu gidiş

İmam hatiplere zorunlu gidiş

KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezer, 'Yıllar öncesinden başlayan planlarla, her mahalleye imam hatip yaptılar, şimdiyse yeni sınav sistemi ile öğrencileri mahallelerindeki imam hatiplere gitmek durumunda bırakıyorlar' dedi.

İmam hatiplere zorunlu gidiş

Samsun Birleşik Haziran Hareketi'nin (BHH) İlkadım Gazi Sahnesi'nde düzenlediği Eğitim Sorunları ile Mücadele Forumu'nda konuşan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, "Dinci, gerici ve cihatçı bir nesil yetiştirilmek isteniyor. 4+4+4 sistemi ile bu yerleştirilmeye başlandı. Yıllar öncesinden başlayan planlarla, her mahalleye imam hatip yaptılar, şimdiyse yeni sınav sistemi ile öğrencileri mahallelerindeki imam hatiplere gitmek durumunda bırakıyorlar" ifadelerini kullandı.

ŞİDDETE ÖZENDİRİYORLAR

Bilimsel, laik ve kamusal eğitimle sorunların aşılacağını savunan Gezen, "Pedagojik yeterliliğe henüz ulaşmamış çocuklara şiddeti özendirici hikaye ve kitaplarla etki ediliyor. Son günlerde kamuoyunun dikkatini çeken oğlunun kafasını kesen baba hikayeleri ve okullarda dağıtılan 15 Temmuz kitapları buna örnek. Gerici ve şeriatçı bir nesil yetiştirmek istiyorlar, çocuklara yeni müfredatla cihat fikrini aşılıyorlar" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}