HaberlerBMW HaberleriMerak edilen tüm detaylarıyla BMW M'den drift dersi

Merak edilen tüm detaylarıyla BMW M'den drift dersi - BMW Haberleri

BMW'nin resmi eğitim pilotları tarafından verilen derste 'drift nasıl yapılır' sorusunun profesyonel cevabına erişiyoruz.

Merak edilen tüm detaylarıyla BMW M'den drift dersi

Türkiye’de de yavaş yavaş ilginin motor sporları düzeyinde ilginin arttığı drift, izlemesi fazlasıyla keyif veren bir sürüş tekniği. İzlemesi kadar sürücüleri kullanma konusunda da zorlayabilen bu uygulamayla ilgili internette sayısız videoyla karşılaşabilirsiniz. Ağırlıklı olarak bireysel olan bu videolara bu kez dünyanın en güçlü harfi M‘den gelen yorum meraklılarında olduğu gibi bizi de fazlasıyla mutlu etti. Departmanın resmi pilotları tarafından gerçekleştirilen drift dersi her zaman olduğu gibi işe elektronik sistemleri devde dışı bırakarak başlıyoruz. Sonuçta eğlenceyi kısıtlamak hiçbirimizin hoşuna gitmez öyle değil mi?

Yaygın yapılan hatalar
Saatte 15 le 20 kilometrelik hız aralığında yapılması uygun görülen drift içinBMW M’in önerdiği vites aralığıysa iki. Özellikle maksimum tork değerinin verildiği aralıklardan olan bu viteste M3 ve M4 gibi modeller baz alınıyor. Kaymaya başladığınız andan itibaren yapmanız gereken şeyse gaza aralıklarla temas etmek.BMW M eğitmeni ayrıca, aracın arka kısmı kaymaya başladıktan hemen sonra gaz pedalından ayağın çekilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Çoğu kullanıcı için için yaygın bir hata olarak nitelendirilen sürekli gaza basma hali orantısız güç uygulanmasına neden oluyor. Bu gibi deneyimlerin tamamen trafiğe kapalı alanlarda yaşanması gerektiğini hatırlatarak sizleri videoyla baş başa bırakalım.

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:LOG

SIRADAKİ HABER
}