HaberlerOrdu HaberleriFatsa huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı

Fatsa huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı - Ordu Haberleri

Fatsa Belediyesi tarafından başlatılan ve devamında Ordu Büyükşehir Belediyesinin devraldığı huzurevi projesinin yüzde 80'lik kısmı tamamlandı.

Fatsa huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Enver Yılmaz, beraberinde Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoruh ile huzurevi inşaatında incelemelerde bulundu. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Enver Yılmaz, 'İnşaat tamamlandığında yaşlılarımız huzur bulabilecekleri, her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığı sıcak bir yuvaya kavuşacaklar' dedi.
Toplam 4 bin 402 metrekarelik alanda sürdürülen çalışmalarda önemli bir mesafe alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, dört katlı binanın kaba inşaatını tamamladı. Başkan Yılmaz, sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerinden biri olan huzurevi projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve hizmete girdiğinde 58 kişiye hizmet vermesinin planlandığını söyleyerek, 'Proje kapsamında; 30 adet yatak odası, okuma salonu, 2 adet atölye, çok amaçlı salon, günlük oturma alanı, doktor, fizik tedavi ve diyetisyen odası, teknik oda, bay-bayan kuaför, mutfak, 80 kişilik yemekhane, bay-bayan mescit, bay-bayan ve engelli WC, banyo, ütü odası, çamaşır odası, danışma servis alanı bulunmaktadır' diye konuştu.

Maddi destek sağlayanların isimleri yaşatılacak
İnşaat süreci boyunca hayırseverlerin de projeye maddi destek sağladığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, 'Projenin başlangıcından bu yana sadece kamu imkanlarının değil hayırsever vatandaşlarımızın da katkıları oldu. Oda yaptıranların isimlerine buralarda yer verip, muhafaza edeceğiz. Bu çerçevede hayır sahibi hemşehrilerimize de şimdiye kadarki yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah kimseyi düşürmesin ama bu türlü birimlere de günden güne ihtiyaç fazlalaşıyor. Bazen de insanların tercihleri hayatlarının kalan kısmında buralarda yaşamak oluyor. İnşaat tamamlandığında yaşlılarımız huzur bulabilecekleri, her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığı sıcak bir yuvaya kavuşacaklar' ifadelerini kullandı.

İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise bütün amaçlarının insanların hayır duasını alabilmek olduğunu belirterek, 'Huzurevinde önceliğimiz bakıma muhtaç kimsesiz yaşlılarımızın burada barındırılması olacak. Binayı bizim yaptığımız bölümden sonraki kısmını Büyükşehir Belediyesi tamamlıyor bittiğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devir edeceğiz. İnşallah bir ihtiyaç sahibinin duasını alabilirsek o bizi bahtiyar edecek. İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor, bu sene sonunda inşallah bitecek. Desteklerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum' şeklinde konuştu.

Fatsa huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı

SIRADAKİ HABER
}