Kayseri haber: 'Gündem Final'in gündeminde

Kayseri haber: Kayseri Final Okullarında Finalde Bilim-Kültür-Sanat buluşmaları devam ediyor.

'Gündem Final'in gündeminde

Kayseri Final Okulları 'Dünyanın gündemi, finalin gündemi' sloganı ile öğrencilerine her hafta farklı gündemlerle; dünyada ve Türkiye'de yaşanan bilimsel, sanatsal ve kültürel gelişmeleri anlatıyor. Final'in bu haftaki gündeminde '2017 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük ödülleri 'ne layık görülen birbirinden değerli isimler vardı.
'Gündem, Final'in Gündemi' program serisi ile ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karataş; Dünyanın Gündemi, Türkiye'nin Gündemi, Final'in Gündemi' başlığı altında bu çocukların, önemli konulara dikkat çekmek için etkinlikler yapıyoruz' dedi.
Karataş; 'Amacımız, dünyada olup bitenleri ve dünya gündemini elimizden geldiği kadar okulumuza getirmektir. 'Dünyanın gündemi, Final'in gündemi' sloganı ile çocuklarımıza her hafta dünyada neler olduğunu anlatmaktır. Yakın zamanda Cumhurbaşkanlığının verdiği ödüller var. Biz özellikle verilen bu ödülleri bütün dalları ile öğrencilerimize tanıtmak istedik. Bunlardan biri olan Vefa Ödülü de, merhum Nurettin Topçu'ya verildi. İlber Ortaylı Hocaya, Yavuz Turgul'a, Göksel Baktagir ve Ali Toy'a verildi.. Sinema, resim, geleneksel sanatlar ve musiki kategorilerinde ödüller dağıtıldı. Okulumuzun her köşesinde ödül verilen kişi, konuyla ilgili branş öğretmenleri tarafından anlatılıyor ve öğrencilerimizle görüş alışverişinde bulunuyor. Konuşmacılar bu ödüllerin niçin verildiğini anlatıyorlar. O konuya öğrencilerimizin yoğunlaşmasını, dikkat etmesini ve gündemlerine almasını istiyoruz. Çünkü çocuklarımız, biz gündem belirlemezsek, gündemlere dikkat çekmezsek, kendileri ne acı ki yaşları gereği daha basit konular ve daha zararlı işler ile ilgilenecektir. Belirli aralıklarla düzenlediğimiz programımızda 'Dünyanın Gündemi, Türkiye'nin Gündemi ve Final'in Gündemi' başlığı adı altında reklamsız ve gerçekten çocukların dikkatini bu konulara çekmek.' diye konuştu.

‘Gündem Final’in gündemindeEN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

Fatih'te kaza: 1 ölü

3 Fatih'te kaza: 1 ölü

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

4 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

5 Kaçırılmak istenen genç kızı polis kurtardı

Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

6 Oltu'da Muhsin Gürsoy anısına güreş turnuvası düzenlendi

Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

7 Denizli'de trafik kazası: 5 ölü, 1 yaralı

Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

8 Ağrı Yurt Ay Der Başkanı Çirik:'Geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize sahip ç

Kuşadası'nda yangın

9 Kuşadası'nda yangın


SIRADAKİ HABER