HaberlerRobot Sophia HaberleriRobot Sophia'ya Nazar Boncuğu Taktık!

Robot Sophia'ya Nazar Boncuğu Taktık! - Robot Sophia Haberleri

Dünyanın en akıllı robotu olarak bilinen Sophia'yla yan yana gelince onunla sohbet etmekle kalmadık, Türkiye'den götürdüğümüz hediyelerimizi de verdik.

Robot Sophia'ya Nazar Boncuğu Taktık!

2015’ten beri yerinden aktardığımız dünyanın en önemli teknoloji konferansı Web Summit‘te geçtiğimiz haftalarda Suudi Arabistan vatandaşı olan robot Sophia ile bir araya geldik. Bir ülkenin vatandaşı olarak tanına ilk robot olan Sophia ile sohbet etmekle kalmayıp Türkiye’den götürdüğümüz hediyelerimizi de verdik. Hanson Robotics’in geliştirdiği Sophia, dünyanın en akıllı robotu olarak biliniyor.

Web Summit 2017’ye 60 bin kişi katıldı

Akbank’la birlikte gittiğimiz Web Summit’e bu yıl 170 ülkeden 59.115 kişi katıldı. Bir diğer dikkat çekici istatistik ise konferans için Lizbon’a gelen katılımcıların yarıya yakınının, konuşmacıların da %35’inin kadın olmasıydı. Ayrıca 4 gün boyunca Web Summit’te 2,2 milyon Wi-Fi oturumu açılırken toplamda 45 terabaytlık veri transferi gerçekleşti. Biz de Bigumigu olarak yazılarlaInstagram Stories üzerinden anlık yayınlarla Web Summit’i aktardık. Sophia’nın ana sahnedeki konuşmasının özetini buradan okuyabilir, hediyelerimizi verip hayata dair sorular sorduğumuz röportajımızı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

KAYNAK:BİGUMİGU

SIRADAKİ HABER
}