HaberlerŞeyma Subaşı HaberleriŞeyma Subaşı'na hakaret 3 kadın gözaltına alındı!

Şeyma Subaşı'na hakaret 3 kadın gözaltına alındı! - Şeyma Subaşı Haberleri

Sosyal medya hesapları aracılığı ile Acun Ilıcalı'nın eşi Şeyma Subaşı'na hakaret eden kişileri yakalamak için başlatılan operasyonda 3 kadın gözaltına alındı, 15 kişi de aranıyor.

Şeyma Subaşı'na hakaret 3 kadın gözaltına alındı!

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın açtığı bir soruşturma üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 9 Aralık 2016 tarihinden itibaren sosyal medya hesapları aracılığı ile Şeyma Subaşı'na hakaret eden kişileri yakalamak için operasyon başlattı.

YAKALANINCA TABLETİNİ KIRMAYA ÇALIŞMIŞ

Arge Bilgi İşlem Büro Amirliği Bilişim Suçları Bürosu'nca yapılan operasyonda Yeşim N. (38) İstanbul'da, İlknur R.(37) ise Mersin'de gözaltına alındı.

Şüphelilerin gözaltı işlemleri sırasında Yeşim N.'nin suç delillerini yok etmek için kullandığı tablet bilgisayarı kırmaya çalıştığı ancak başarılı olamadan yakalandığı belirtildi.

Bu operasyonun şüphelilerinden Canan K.'nın ise bir süre önce yurt dışına çıktığı ve yakalanması için interpol aracılığı ile işlemlerin sürdüğü öğrenildi.

Bu operasyonların tamamlanmasının ardından Şeyma Subaşı’nın hakaretlerin devam ettiği yönündeki ikinci şikayeti üzerine tekrar harekete geçen polis ekiplerinin bu kez Yazgülü T.'yi de aynı suçlamayla gözaltına aldıkları öğrenildi.

Avcılar'da yakalanan kadının bilgisayarında yapılan incelemede Şeyma Subaşı'na hakaret ettiği yönünde dijital deliller bulunduğu öğrenildi.

15 KİŞİ DAHA ARANIYOR

Soruşturmayı derinleştiren polis Şeyma Subaşı'na hakaret ettikleri iddiasıyla 15 kişinin isminin tespit edildiğini bu kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini söylediler. 

 

 

 

KAYNAK:POSTA

SIRADAKİ HABER
}