HaberlerAnkara HaberleriGölbaşı Hasvak Devlet Hastanesine TÜRKSAT şehidinin ismi verildi

Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesine TÜRKSAT şehidinin ismi verildi - Ankara Haberleri

Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesine TÜRKSAT şehidi Ahmet Özsoy'un ismi verildi.

Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesine TÜRKSAT şehidinin ismi verildi

15 Temmuz darbe girişiminde arkadaşlarıyla birlikte adeta destan yazan ve TÜRKSAT'ta görevi başında şehit düşen Ahmet Özsoy'un ismi Sağlık Bakanlığının oluru ile Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesine verildi.

Ahmet Özsoy kimdir?
Ankara Gölbaşı'nda bulunan TÜRKSAT Kampüsü'nü ele geçirip yayınları durdurmak üzere harekete geçen FETÖ'cülerin planlarını TÜRKSAT'ta görevli bulunan sorumlu personel Ahmet Özsoy ters çevirmişti. Darbenin püskürtülmesinde kilit rol oynayan isimlerin arasında olan Özsoy, hainlerin makineli tüfekli saldırısında şehit oldu.
TRT'ye el konulduğu haberini alan Özsoy, yanındaki personel ile beraber 2 kepçe ve 1 itfaiye aracı ile Konya sapağındaki TÜRKSAT'a giden yolu kapattı. Bu kez helikopterle TÜRKSAT'a ulaşan darbeci askerler, TRT hariç bütün yayınların kapatılmasını istedi ancak tecrübeli olan ekip, bu işlemi yaklaşık bir saat boyunca engelledi. Darbeciler oyalandıklarını anlayınca tesisi boşaltarak büyük çanak antene zarar verdi ancak yayınları kesmeyi başaramadı.
01.55 sıralarında TÜRKSAT'a baskın düzenleyen darbecileri kontrol etmek için tesislere dönen Özsoy ve ekibi, hainler tarafından kurumun girişinde makineli silahlarla tarandı. Ahmet Özsoy, arkadaşı Ali Karslı ile birlikte içerisinde bulunduğu araçta şehit edildi.

SIRADAKİ HABER
}