Aydın haber: Efeler Belediyesi, şehit ve gazi ailelerini Ata'nın huzuruna çıkarttı

Aydın haber: Efeler Belediyesi, Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Yardımlaşma Derneği üyesi 90 kişiyi Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'e göndererek, Ata'nın huzuruna çıkarttı.

Efeler Belediyesi, şehit ve gazi ailelerini Ata'nın huzuruna çıkarttı

Efeler Belediyesi, rutin çalışmalarının yanı sıra sosyal projelerle de Cumhuriyet ve Atatürk'e bağlığını göstermeye devam ediyor. Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Yardımlaşma Derneği'nden gelen Anıtkabir ziyareti talebi üzerine, Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan dernek üyesi 90 kişiyi Atası ile buluşmak üzere Anıtkabir'e gönderdi. Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79'uncu yıldönümü olan 10 Kasım Cuma akşamı Bey Camii önünden 2 otobüs ile Ankara'ya hareket eden dernek üyeleri Anıtkabir'i ziyaret ederek Ata'nın huzuruna çıktı. Dernek üyelerinden kimileri ilk kez Anıtkabir'i ziyaret etmenin heyecanını, kimileri de defalarca ziyaret etmekten bıkamayacakları yerde olmanın onurunu yaşadı.

Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Sevil Esin, Başkan Özkacan'a gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Başkan Esin, 'Belediye başkanımıza Anıtkabir ziyareti talebimizi iletir iletmez kendisi hemen talimat vererek kısa sürede otobüslerimizi ayarladı. Hepimiz için anlamlı bir günde de Aydın'dan yola çıkarak Anıtkabir'i ziyaret ettik. Atamızın huzuruna çıkmak hepimizi çok duygulandırdı' dedi.

Şehit ve gazi ailelerine belediyenin kapısının her zaman açık olduğunu ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, 'Şehitlerimiz, bizler bu topraklar üzerinde Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatabilelim diye canlarını feda etmişlerdir. Gazilerimiz de canları ve kanları pahasına göğsünü siper etmiş ve gazilik mertebesine ulaşmışlardır. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan düşmana karşı koyan şehit ve gazilerimizin aileleri için her ne yapsak azdır. Atamızın vefatının 79'uncu yıldönümünde şehit ve gazi ailelerimizi Atamız ile buluşturmaktan büyük onur duyduk. Şehit ve gazi ailelerimize belediyemizin kapılarının her zaman açık. İmkanlarımız ölçüsünde kendilerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz' diye konuştu.

Efeler Belediyesi, şehit ve gazi ailelerini Ata’nın huzuruna çıkarttıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

1 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Samsun'da şüpheli ölüm!

2 Samsun'da şüpheli ölüm!

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

3 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

4 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Samsun'un akciğeri olacak

5 Samsun'un akciğeri olacak

Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

6 Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

Samsun'da cephanelik gibi otomobil

7 Samsun'da cephanelik gibi otomobil

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

8 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

9 Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

10 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'


SIRADAKİ HABER