Paris haber: Paris'te 13 Kasım 2015'deki terör kurbanları anıldı

Paris haber: Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım 2015'te meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için tören düzenlendi.

Paris'te 13 Kasım 2015'deki terör kurbanları anıldı

Paris'i kana bulayan terör saldırılarının üzerinden tam 2 yıl geçti. Ülke, hala 2 yıl önceki kanlı saldırının dramını yaşıyor. Başkent Paris'in 6 farklı noktasında saldırıya geçen teröristlerin en fazla kan döktükleri yerler arasında bulunan Bataclan müzikholü önünde bugün, terör kurbanlarını anmak üzere bir tören düzenlendi.
13 Kasım 2015'te meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybedenler için Bataclan müzikholü önünde düzenlenen törene başta Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olmak üzere,Fransa eski Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa eski Başbakanı Bernard Cazeneuve ile Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo katıldı. Sıkı güvenlik önlemleri altında düzenlenen anma töreninde terör bir kere daha lanetlendi.
Paris'te 13 Kasım günü terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarının da katıldığı anma töreni sonrası, töreni izlemeye gelen halk, güvenlik gerekçesiyle tören alanının bir kaç yüz metre ilerisinde bekletildi. Vatandaşlar, tören sonrası yanlarında getirdikleri çiçekleri, Bataclan Müzikholü önüne konulan, terörde hayatını kaybedenlerin isminin yazılı olduğu pano önüne bıraktı. Vatandaşlardan bazıları ölenler için ağıt yakıp dua okurken kimileri elindeki çiçekleri sessizce yere bırakıp ayrıldılar. Çiçek bırakanlar arasında bulunan Birgitte isimli bir kadın, yakın bir arkadaşını kaybettiği terör saldırılarını kınadığını ifade etti ve çok sevdiği arkadaşının ve terör yüzünden hayatını kaybedenlerin anısına çiçek bıraktığını söyledi.
13 Kasım 2015'de Paris'te 9 terörist, 6 farklı noktayı hedef almıştı. Saldırılarda 130 kişi hayatını kaybetmiş, 350 kişi de yaralanmıştı.

Paris’te 13 Kasım 2015’deki terör kurbanları anıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Evinde uyuyan komşusunun ölmediğini öğrenince üzüldü

1 Evinde uyuyan komşusunun ölmediğini öğrenince üzüldü

Akrabaların kavgasında kan aktı: 3 yaralı

2 Akrabaların kavgasında kan aktı: 3 yaralı

İşçileri taşıyan servis ile tır çarpıştı: 7 yaralı

3 İşçileri taşıyan servis ile tır çarpıştı: 7 yaralı

Takla atan araçtan yaralı olarak kurtarıldı

4 Takla atan araçtan yaralı olarak kurtarıldı

New York'ta yangın paniği

5 New York'ta yangın paniği

Aksaray'da 7 kişinin yaralandığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti

6 Aksaray'da 7 kişinin yaralandığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti

Bakan Özlü açıkladı, 'Efteni Gölü projesi tamam'

7 Bakan Özlü açıkladı, 'Efteni Gölü projesi tamam'

Çocuklara doğru beslenme

8 Çocuklara doğru beslenme

Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017 etkinlikleri sona erdi

9 Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017 etkinlikleri sona erdi

İstanbul'da FETÖ operasyonu

10 İstanbul'da FETÖ operasyonu


SIRADAKİ HABER