HaberlerSamsun HaberleriKadınlar, pazar istiyor

Kadınlar, pazar istiyor - Samsun Haberleri

Kadın el emeği pazarı istediklerini belirten SAKDER Başkanı Selma Gündoğdu, 'Yapılan el emeği göz nuru ürünlerin satılmasını amaçlıyoruz. Yapılan hiçbir şeyin yastık altında kalmasını istemiyoruz' dedi

Kadınlar, pazar istiyor

Samsun Engelli Kadınlar Derneği (SAKDER) üyeleri, 6 ay boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri Piazza AVM Sanat Merkezi'nde sergiledi. Serginin bir hafta boyunca açık kalacağını ifade eden SAKDER Başkanı Selma Gündoğdu, ürünlerin satılması için kadın el emeği pazarı istediklerini ifade etti. Engelli kadınların engelleri aştığını dile getiren Gündoğdu, yapılan ürünlerin yastık altında kalmaması gerektiğini belirtti.

FOLKLOR EKİBİ KURACAĞIZ

Derneğin 2013 yılında kurulduğunu ve bu zamana kadar 4 İŞKUR projesi ve bir de Birleşmiş Milletler projesi gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Gündoğdu, “Her projemiz bittiğinde, projemizi tanıtmak için yaptığımız ürünleri sergiliyoruz. Öğrencilerimizin gelişimini, halkımızın da görmesini istiyoruz. Engelleri aşamama gibi bir şey asla yok, engelleri çok güzel aşıyoruz. Yapılan ürünlerin hepsini öğrencilerimiz yaptı, kadın derneği olduğumuz için derneğimize gelen kadınların neye yeteneği var, öncelikle bunu keşfediyoruz. Daha sonra o yeteneğinin üzerinde duruyoruz. Dernekte dört eğitmenle görev yapıyoruz, üç el sanatları ve bir folklar eğitmenimiz var, yakında da bir folklor ekibi kuracağız” ifadelerini kullandı.

AZİMLE HER ŞEYİ BAŞARIYORLAR

Kadın el emeği pazarı istediklerini kaydeden Başkan Gündoğdu, öğrencilerin ailelerine destek olmak istediklerini vurguladı. Pazar olunca daha faydalı işlerin ortaya çıkacağını belirten Gündoğdu, “Sergide yer alan ürünlerimiz 6 ayda yapıldı. Herkesin bir şeyler yapmasını istiyoruz, ‘ben yapamadım’ diyen birisi olmasın diye farklı farklı çalışmalar yapıyoruz. Hepsinin içinde bir istek var, ‘yapamam’ diyen de çok güzel işler başardı. Azimle her şeyi başarıyorlar. Sergimiz bir hafta açık kalacak ve buradaki ürünlerin hepsi satılık. Bizim amacımız; öğrencilerimizin boşa vakit harcamaması. Kendilerine katkı sağlayacak işler yapmalarını hedefliyoruz. Biz yapılan hiçbir şeyin yastık altında kalmasını istemiyoruz. Onların hayalleri var, almak istedikleri var, aileleri var. Satışa her zaman destek veriyoruz, vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCAL 

SIRADAKİ HABER
}