HaberlerSamsun Haberleri Millete yalan söylüyorlar

Millete yalan söylüyorlar - Samsun Haberleri

Kamu-Sen İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, Memur-Sen tarafından Toplu Sözleşme ile ilgili zaman zaman başarılı geçtiği yönünde yapılan açıklamaları eleştirerek, 'Buna başarı denilmesi, milletin gözünün içine baka baka yalan söylemektir' dedi

 Millete yalan söylüyorlar

Kamu-Sen İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, Memur-Sen tarafından zaman zaman dile getirilen '2017 yılı Toplu Sözleşmesi'nin başarılı geçtiği yönündeki görüşlere katılmadığını ifade etti.

SENDİKAYA NE GEREK VAR?

Toplu Sözleşmelerin Memur-Sen tarafından zaman zaman yapılan açıklamalarda 'başarılı bir sözleşme' şeklinde sunulmasını eleştiren Kuruoğlu, "Buna başarı denilmesi, milletin gözünün içine baka baka yalan söylemekten başka hiçbir şey değildir. Eğitim-Bir Sen'in yayınladığı bir afiş var ve bunda yüzde 17,54'lük bir kazanım büyük puntolarla yazılmış. Altına da ufacık, 6 aylık dönemlerin kazanımları yazılmış. Masada 'yüzde 3-4'lük rakamlar bizim kabul edebileceğimiz rakamlar değildir' diyenler de aynı kişilerdi. AKP'nin 16. kuruluşu yılı için yüzde 16 zam istediler. Daha sonra ise buna 'Büyük Reis karar versin' dediler. Buna Cumhurbaşkanı karar verecekse sendika kurmaya ne gerek var?" diye konuştu.

'BUÇUK' SENDİKA

'Toplu Sözleşmelerde tarihin gördüğü en büyük rezalet yaşanmıştır' diyen Kuruoğlu, "Hükümet size belli bir miktarı verebilir, ama sizin buna itiraz etmeniz gerekir. Bugün Türkiye'de yüzde 11,5 enflasyon çıktı. Bu ortamda yüzde 3'ten yüzde 3,5'a getirmişler, bununla övünüyorlar. Bunlar 'buçuk sendika.' Başarı dedikleri de 'buçuk.' Hükümeti arkalarına almışlar, al gülüm ver gülüm oyun oynuyorlar. Memurları masada pazarlamaktan başka hiçbir şey yapmıyorlar. Memurları hükümete pazarlamışlar, masada satmışlardır. Söyledikleri 'başarı' laflarını öyle basın mensuplarının değil, memurların bulunduğu salonlarda söylesinler. O zaman görürler, nasıl yuhalanacaklarını" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}