Çorum haber: Kaymakam Emre Çitci Gökçedoğan Köyü'nü ziyaret etti

Çorum haber: Kargı Kaymakamı Emre Çiftci, Gökçedoğan Köyü'nde yanan ev ile ilgi incelemelerde bulundu.

Kaymakam Emre Çitci Gökçedoğan Köyü'nü ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde Kargı ilçesine bağlı Gökçedoğan Köyü'nde Sadık Yılmaza ait ev tamamen yanmış, yanan evde Fadime Yılmaz isimli bayan yanarak hayatını kaybetmişti. Kargı Kaymakamı Emre Çiftci, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı J. Teğ. Tayfun Köksal, İlçe Emniyet Amiri Komiser Y. Deniz Demirel ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileriyle birlikte Sadık Yılmaz'ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
'Yanan ev elbirliği ile yeniden yapılanacak'
Tamamen yanan evinden geriye hiçbir şey kalmayan Sadık Yılmaz maddi zorluklarla da karşı karşıya kaldı. Resmi kurumlar ve vatandaşlar Yılmaz'ı yalnız bırakmadı. Kargı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nca 5 bin lira nakdi yardım yapıldı. Gökçedoğan Köyü halkı tarafından 10 bin lira yardım parası toplandı. İlçe esnaflarından bir kişi, Yılmaz'ın evinin kapıları ve mobilyasının tamamını karşılama sözü verdi. Bir hayır sever plastik pencerelerinin yapımı sözünü verdi. Kargı Belediye Başkanlığı yapılacak inşaat için iki kamyon kum yardımı yaptı.
Mağdur Sadık Yılmaz'a acil yardım yapılması yönünde Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne, Kargı Kaymakamlığı tarafından resmi yazı yazılarak yardım talebi iletildi.
Göreve yeni başlayan Kargı Kaymakamı Emre Çiftci ise görevinin üçüncü gününde Gökçedoğan Köyü'ne giderek Sadık Yılmaz'ı ziyaret etti. Yılmaz'a başsağlığı dileyen Kargı Kaymakamı Emre Çiftci olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü ifade etti. Devletin tüm imkanlarıyla Yılmaz'ın yanında olduğunu belirten Kaymakam Çiftci, ''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza, mağdur olan vatandaşımızın ev yapımı onarımı ve tadilatı için kullanılmak üzere nakdi yardım talebinde bulunulacak. Yangından zarar gören vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için devletimizin bütün imkanlarını kullanacağız'' dedi.

Kaymakam Emre Çitci Gökçedoğan Köyü’nü ziyaret ettiEN ÇOK OKUNANLAR

İpekoğlu ateş püskürdü! 'Herkes ayağını denk alacak'

1 İpekoğlu ateş püskürdü! 'Herkes ayağını denk alacak'

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

2 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

3 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Samsunspor seriyi sürdürdü

4 Samsunspor seriyi sürdürdü

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

5 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

6 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

7 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

8 OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

Bütün biletleri aldılar

9 Bütün biletleri aldılar

Yazık bu devlete!..

10 Yazık bu devlete!..


SIRADAKİ HABER