Samsun Haber: DP'den seçim işbirliği sinyali

Samsun Haber: DP Genel Başkan Yardımcısı Erdem Demirdağ, Türkiye'de erken seçim kararını olumlu karşılayabileceklerini belirterek, 'Her şeyin üzerinde tuttuğumuz memleketimizin menfaatleri için seçim işbirliği de yapabiliriz' dedi

DP'den seçim işbirliği sinyali

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Erdem Demirdağ, son dönemde siyasetin gündeminde olan erken seçimi değerlendirdi. DP'nin seçime hazır olduğunu söyleyen Demirdağ, "Seçim için kendisini hazır hissetmeyen partinin siyasette yer işgal etmesine gerek yok" ifadelerini kullandı.

HER ZAMAN HAZIRIZ

Demirdağ, "Hükümetin yürüttüğü 'darbe hukuku' ve OHAL şartları hala yürürlükte. Buna rağmen siyasi partiler toplumu aydınlatmak ve bilinçlendirmek için elinden gelen her şeyi, her türlü riski göze alarak yapmaya devam ediyor. Biz seçime her zaman hazırız. Son seçimde Türkiye'nin 81 ilinde de tam liste olarak milletvekili adaylarımızı ilan etmiştik. Şimdi yine hazırız. Siyasi partiler yaşayan bir organizmadır. Bunun gereği de sürekli kongreler yapılır, teşkilatlar kurulur. Bu organizma hiç durmaz. Bizim açımızdan bahsedildiği gibi seçim erken veya zamanında olmuş farketmez. Biz bu büyük siyasi hareketin temsilcileri olarak, elbette her zaman olduğu gibi seçime tek başımıza girmek isteriz. Ama Türkiye'nin giderek ağırlaşan koşulları, ekonomik sıkıntılar, içeride ve dışarıda yaşanan sorunlar, terör örgütlerinin sayısının artarak faaliyetlerini sürdürmeleri söz konusuyken biz de memleketin ihtiyacı çerçevesinde, her şeyin üzerinde tuttuğumuz memleketimizin menfaatleri için seçim işbirliği de yapabiliriz. Şu an planda öyle bir şey yok ama gereği buysa yapmaya hazırız" diye konuştu.

SEÇİM İÇİN, OHAL KALDIRILMALI

Seçim için mücadele edeceklerini söyleyen Demirdağ, "Seçim hür ve baskısız bir ortamda olması lazım. OHAL şartlarında, darbe hukukunu geçerli kılarak seçim yapılırsa bunun adını başka bir şeydir. Seçimin yapılabilmesi için OHAL'in mutlaka kaldırılması gerekiyor" dedi.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABER EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

1 Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

İYİ Parti Samsun'da 6 ilçe başkanı belli oldu

2 İYİ Parti Samsun'da 6 ilçe başkanı belli oldu

Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

3 Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

4 Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

Samsun'da nefes kesen rehine kurtarma operasyonu!

5 Samsun'da nefes kesen rehine kurtarma operasyonu!

Samsun'da 'Kara Cuma'ya rağbet yok

6 Samsun'da 'Kara Cuma'ya rağbet yok

Cezaevine girmemek için kendini vurdu

7 Cezaevine girmemek için kendini vurdu

Alkışlar Samsunlu çifte! Kardeşleri ayırmadılar

8 Alkışlar Samsunlu çifte! Kardeşleri ayırmadılar

13 yaşındaki sınıf arkadaşının tecavüzüne uğrayan 11 yaşındaki kız hamile kaldı

9 13 yaşındaki sınıf arkadaşının tecavüzüne uğrayan 11 yaşındaki kız hamile kaldı

Samsun'da torbacı tutuklandı

10 Samsun'da torbacı tutuklandı


SIRADAKİ HABER