HaberlerSamsun HaberleriŞuurlu nesil yetiştirilecek

Şuurlu nesil yetiştirilecek - Samsun Haberleri

İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Samsun Şubesi tarafından gerçekleştirilen 'Gençlere Değer' projesi ile Samsun'daki gençlere milli ve manevi duyguları aşılamak amaçlanıyor

Şuurlu nesil yetiştirilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleriyle İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Samsun Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Gençlere Değer” projesi, İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde gerçekleştirildi. Proje kapsamında düzenlenen ‘Gençlere Değer’ buluşmasında, Samsun’daki gençlere ulaşarak milli ve manevi duyguları aşılamak amaçlanıyor.

GENÇLERE DEĞERLER EĞİTİMİ

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi ve Sohbet Evi'nde gerçekleştirilen proje tanıtımına İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şube Başkanı Şuayip Sevgi, Genel Sekreter Mücahit Yıldırım, İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Mustafa Kul, projede yer alacak öğretmenler ve akademisyenler ile İMH üyeleri katıldı.

GENÇLERLE ULAŞACAĞIZ

Proje tanıtım toplantısına, projeyi anlatan bir video gösterimi ile başlanırken proje hakkında ön bilgi veren Başkan Sevgi, "Projemiz ile amacımız Samsun’daki ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık bin gencimize ulaşarak onların kalplerine girebilmek, yüreklerine milli ve manevi değerlerimizi nakşedebilmektir. Bu hedefle başladığımız projemizde çeşitli etkinlikler, yarışmalar, geleneksel okçuluk sporları gibi faaliyetlerle gençlerimizle birlikte vakit geçireceğimiz geziler yaparak gençlerimizi ödüllendireceğiz. Bu tür faaliyetler gençlerimizin elinden tutmak ve onları başıboş bırakmamak hepimizin asli görevidir. Bu düşüncelerle çıktığımız yolda gerçekleştireceğimiz projemizin hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.
Program sonunda, İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şubesi tarafında akademisyenlere teşekkür plaketi verildi. Plaket takdiminin ardından genç öğrencilere gönüllü olarak değerler eğitimi verecek 30 öğretmene de katılım belgeleri takdim edildi.

 

SIRADAKİ HABER
}