Ordu haber: Gönüllü anneler 80 miniğin yüzünü güldürdü

Ordu haber: Bir grup gönüllü annenin bir araya gelip oluşturduğu topluluk Ordu'nun Gürgentepe ilçesinde kırsal mahallede bulunan 80 öğrenciye yardım elini uzattı.

Gönüllü anneler 80 miniğin yüzünü güldürdü

Özellikle dezavantajlı bölgelerdeki yardıma muhtaç kişilere ulaşmaya çalışan ve 2 buçuk yıldır faaliyette bulunan Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği bu zamana kadar tam 5 bin öğrenciyi giydirdi. Son olarak da Ordu'nun Gürgentepe ilçesinin Şirinköy Mahallesi'nde bulunan Şehit Mevlüt Göl Ortaokulu öğrencilerine bot ve mont başta olmak üzere çeşitli giysiler göndererek miniklerin yüzünü güldürdü. Koliler içerisinde önceden belirlenen öğrencilere dağıtılmak üzere gelen giysiler Gürgentepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bilü tarafından öğrencilere tek tek teslim edildi.
Öğrencilerin böyle bir yardım karşılığında mutlu olduğunu ifade eden Mehmet Bilü, 'Çocuklarımız için İstanbul'dan buraya kadar uzanan yardım eli için çok teşekkür ederiz' dedi.

'Yeter ki onlar okusun'
'İhtiyaç sahibi herkesin yanındayız. Amacımız farkındalık oluşturmak ve kadın, çocuk, engelli, kimsesiz ve yetim çocuklar bizim önceliğimizdir' sloganıyla 2016 yılında Serpil Erdoğan başkanlığında kurulan Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği 50 gönüllü anneden oluşuyor. Bu tarz yardımların ve farkındalıkların artması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Serpil Erdoğan, 'Amacımız dezavantajlı bölgelerde bulunan, yardıma muhtaç ya da farkındalık oluşturulması gereken konulara dikkat çekmek. Gönlü güzel insanların bir arada olduğu platformumuzun çalışmaları devam edecektir. Öğrencilerimiz de gönderilen giysileri bu soğuk kış günlerinde güle güle giysinler. Yeter ki onlar okusun' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

4 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

5 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

6 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

7 Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

8 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Mahalle arasında zincirleme kaza

9 Mahalle arasında zincirleme kaza

Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

10 Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama


SIRADAKİ HABER