HaberlerMalatya HaberleriBahattin Öner CHP Battalgazi İlçe başkanlığına adaylığını açıkladı

Bahattin Öner CHP Battalgazi İlçe başkanlığına adaylığını açıkladı - Malatya Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi'nde(CHP) kongre tarihinin yaklaşması ile adaylarda yavaş yavaş belli olmaya başladı. Son olarak DİSK Bölge eski Temsilcisi Bahattin Öner, adaylığını açıkladı.

Bahattin Öner CHP Battalgazi İlçe başkanlığına adaylığını açıkladı

Bahattin Ömer, Aralık ayında yapılacak CHP Battalgazi İlçe kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. CHP il binasında düzenlenen toplantıda partililere seslenen Öner, adaylığının gerekçelerini ve neden yola çıktığını anlattı. Öner, partiden aldığı güçle CHP Battalgazi ilçe başkanlığına aday olduğunu belirterek, 'Cumhuriyet Halk Partisinin cefakar ve vefakar mücadeleci katmanları, sizleri şahsım ve partim adına barış, özgürlük ve demokrasi adına selamlıyorum. Türk siyasi tarihine altın mührünü vurmuş zirve şahsiyetleri yetiştiren güzel şehrimizin güzide kurumu olan Cumhuriyet Halk Partisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kurtuluş hareketimizin büyük komutanlarından ikinci Cumhurbaşkanımız- Merhum İsmet İnönü'yü Türk tarihine armağan eden bir şehrin mensubu olmakla ne kadar övünsem ve övünsek azdır' diye konuştu.
Yıllarca sendika hareketin içinde olduğunu belirten Öner, 'Ülkemizdeki çalışanların derdini, sıkıntılarını bizzat sahada yıllarını vermiş biri olarak çok iyi biliyorum. Şimdi de nasip olursa iki temel kavramla mücehhez olan Cumhuriyet Halk Partisinin yine çok önemli bir ismi olan Battalgazi ilçesinin ilçe başkanlığına aday oldum. Halkı olması gereken yere koyamayanlar, Cumhuriyeti de hak ettiği yere koyamazlar, konulmadığında ülkemizde olup bitenlerden çok açıkça görülmektedir' şeklinde konuştu.
CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise kongre süreçlerinin devam etiğin belirterek, Bahattin Öner'e başarı diledi.

Bahattin Öner CHP Battalgazi İlçe başkanlığına adaylığını açıkladı

SIRADAKİ HABER
}