HaberlerSamsun HaberleriSamsun depreme hazır mı?

Samsun depreme hazır mı? - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'İran-Irak sınırında gerçekleşen 7,3 büyüklüğündeki deprem yanı başımızda oldu. Peki, Samsun olası bir depreme hazır mı?' dedi

Samsun depreme hazır mı?

İran-Irak sınırında gerçekleşen 7,3 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya devam ederken, CHPSamsun İl BaşkanıTufan Akcagöz,Samsun’un olası bir depreme hazır olup olmadığını sordu. Samsun’un bir deprem bölgesi olduğunu ve bu gerçeğin bir an olsun akıllardan çıkarılmaması gerektiğini dile getiren Başkan Akcagöz, düzenli kontrollerin yapılması gerektiğini vurguladı.

ACILARDAN DERS ALDIK MI?

Depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Başkan Akcagöz, depremin değil, ihmalin öldürdüğünü ifade etti. Türkiye’nin de bir deprem havzası olduğunu kaydeden Akcagöz, “Hatalardan ders çıkarmalıyız. Türkiye’de yaşanan depremlerde binlerce insan hayatını kaybetti. Bunlardan ders aldık mı? Ders alıp almadığımızı, maalesef başka bir deprem gerçekleşince anlıyoruz. Samsun’da da irili ufaklı birçok deprem yaşandığını biliyoruz. Bunlardan en etkilisinin, 1939 depremi olduğu söylenir. Samsun’da ve Çarşamba’da büyük yıkımlar gerçekleştiği biliniyor.Samsun’da bir kısım camilerin minareleri dahi yıkılmış. Aradan epey zaman geçti. Madem deprem bölgesinde yaşıyoruz, depreme hazır mıyız değil miyiz, bunun alt yapısının mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}