Aydın haber: ADÜ'lü öğrenci belgesel dalında özel ödül kazandı

Aydın haber: Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Eren Taşyürek, Konya Selçuk Üniversitesinin düzenlediği ödül töreninde Uluslararası Kısa-ca Öğrenci Filmleri Festivali Belgesel Dalı Özel Ödülünü kazandı.

ADÜ'lü öğrenci belgesel dalında özel ödül kazandı

Belgesel, Animasyon, Deneysel, Kurmaca, dalında yarışan ve dereceye giren filmlerin yönetmenlerinin ödüllerini aldığı 17. Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivaline Türkiye genelinde iletişim fakültelerinde okuyan öğrenciler katıldı. Yaklaşık 200 filmin yarıştığı kısa film yarışmasında ADÜ İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema 3. sınıf öğrencisi Eren Taşyürek, jeotermal santrallerinin insan ve çevre sağlığı üzerindeki etkilerini konu aldığı 'Sonra Her Şey Bozuldu'' isimli belgeseli ile Uluslararası Belgesel Özel Ödülü'nü almaya hak kazandı.
Belgeselin Koordinatörlüğünü İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, Proje Danışmanlığını ise Araş. Gör. Türker Söğütlüler üstlenirken kısa filmin Yönetmen Yardımcılığını Gizem Görülmez ve Zeki Can Sağlam yaptı.
Genç Yönetmen Eren Taşyürek, çektikleri kısa film ile ilgili olarak, Aydın'ın yeşil bir doğasının olduğunu, incir ile zeytin ağaçlarının jeotermal enerji santralleri tarafından tehdit edildiğini ve bu santrallerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. Kısa filmin daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği kısa film yarışmasında da finale kaldığını belirten Taşyürek, bu ödülün kendilerine büyük bir motivasyon sağladığını ifade etti. Taşyürek, efelik kültürünü tanıtmak amacıyla kısa film çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi.

ADÜ’lü öğrenci belgesel dalında özel ödül kazandıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

4 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

5 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

6 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Vali Gölyaka ilçesinde incelemelerde bulundu

7 Vali Gölyaka ilçesinde incelemelerde bulundu

Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

8 Demirci'de öğrencilerden öğretmenlerine farklı kutlama

Mahalle arasında zincirleme kaza

9 Mahalle arasında zincirleme kaza

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

10 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi


SIRADAKİ HABER