HaberlerSamsunspor HaberleriMilli takıma Milli hoca

Milli takıma Milli hoca - Samsunspor Haberleri

Uzun yıllar Ay- Yıldızlı formayı giyen, Guss Hiddink döneminde Milli Takım Kaleci Antrenörü olarak görev yapan Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Milli Takım'ın teknik direktörünün milli olması gerektiğini söyledi.

Milli takıma Milli hoca

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Milli Takım’da yabancı hoca olmasına kesinlikle karşıyım. Bu yabancı hoca isterse daha önceden Türkiye’de çalışmış olsun isterse de 5 senedir ligimizde çalışıyor olsun, karşıyım. Adı üstünde Milli takıma milli hocalar lazım. Türkiye’de bu işi yapabilecek yeterli derecede milli hocalarımız da mevcut. Burada sadece güven unsuru önemli. Genç, yetenekli ve bu işi iyi yapabilecek yerli bir arkadaşı göreve getireceksiniz, Fatih Terim'e verilen yetkilerle de donatacaksınız, ondan sonra da süre vereceksiniz. Bakalım neler oluyor. Onun için de yerli hocadan yanayım" dedi. 

HIDDINK'LE ÇALIŞMIŞTI...

Samsunspor Teknik DirektörüEngin İpekoğlu, 2010 yılında Hollandalı teknik adam Guss Hiddink'in Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı çalıştırdığı dönemde ekipte kaleci antrenörü olarak görev almıştı. Hiddink, 16 maça çıkıp başarısız sonuçlar alınca 2011 yılında gönderilmiş ve ekibiyle de sözleşmeler fesh edilmişti.

SIRADAKİ HABER
}