Samsun haber: Başkan Tok: 'Cami ve külliye büyük bir medeniyet projesi'

Samsun haber: Cami ve külliyenin medeniyetin inşası ve ihyası için çok önemli ve büyük bir proje olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, geçmiş medeniyetin izlerini taşıyan cami ve külliyenin medeniyetin inşası ve ihyası için önemli bir merkez olacağını vurguladı.

Başkan Tok: 'Cami ve külliye büyük bir medeniyet projesi'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şubesi'ni ziyaret etti. Dernek binasında Başkan Erdoğan Tok'u İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şube Başkanı Şuayip Sevgi ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili duyduğu memnuniyeti ifade eden Şuayip Sevgi, İlkadım Belediyesi ile sosyal, kültürel ve dernek faaliyetleri ile ilgili aldıkları destek ve katkılardan dolayı Başkan Tok'a teşekkür etti.
Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Sevgi, 'İlim, kültür ve sanat başta olmak üzere her alanda İslam'ın insanlığa hayat veren nefesinin gelişim bulmasını sağlayacak faaliyetler ortaya koymak İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin başlıca gayesidir' dedi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin çalışmalarının belediye olarak her zaman destekçisi olacaklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, '40 yıl önce filizlenen İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin kendi medeniyet değerlerimizin ihyası için çıkmış olduğu uzun soluklu yürüyüşün İlkadım ilçemizde de köklü bir düşünce hareketine dönüşmesi memnuniyet vericidir. Kadim değerlerimiz çerçevesinde, sağlam ve tutarlı temeller üzerinde şekillenen nitelikli düşüncenin topluma yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin çalışmalarının her zaman belediye olarak destekçisi olacağız. Ecdadımız tarih boyunca yaptığı eserlerle inşa çalışmaları yaparken aynı zamanda insanlığın ihyası için çalışmış, bugün bile ayakta duran güzel eserlere imza atmıştır. Şehirleri bu tür eserlerle imar ederken insanlığa önemli hizmetlerde bulunmuştur. Mimarisiyle göz kamaştıran bu muazzam eseri inşa etmeden önce kadim medeniyetimizin izlerinden oluşan bir şaheser ortaya çıkarmak istedik. Bu düşünceden hareketle ecdadımızın mimari alanda bıraktığı mirası günümüze taşıyarak, geleceğe önemli bir eser bırakıyoruz' diye konuştu.
Ziyaretin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şube Başkanı Şuayip Sevgi'ye İlkadım ilçesinin sembolü saat kulesi ile divan şiirlerinden derlenen Edebname, Ebedname ve Aşknameden oluşan bir kitap seti hediye etti.

Başkan Tok: “Cami ve külliye büyük bir medeniyet projesi”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

1 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

2 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

3 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

4 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

Samsunspor-İstanbulspor maçı o statta oynanacak!

5 Samsunspor-İstanbulspor maçı o statta oynanacak!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

6 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

Karadeniz'de kar yağışı devam ediyor

7 Karadeniz'de kar yağışı devam ediyor

Sil baştan

8 Sil baştan

Samsunspor'un suskun golcüleri

9 Samsunspor'un suskun golcüleri

Çare Coşkun Zeren

10 Çare Coşkun Zeren


SIRADAKİ HABER