Aydın haber: Söke CHP'de ilçe başkan adayı Veli Devrim Yerli'den açıklama

Aydın haber: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Örgütü'nde geçtiğimiz hafta adaylığını yazılı bir açıklamayla paylaşan Veli Devrim Yerli, parti merkezinde düzenlediği toplantıyla vaatlerini açıkladı.

Söke CHP'de ilçe başkan adayı Veli Devrim Yerli'den açıklama

Kalabalık bir partili grubunun bulunduğu basın toplantısına katılanlar arasında İlçe Başkanlığına yeniden aday olan mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz ve bir başka ilçe başkan adayı Reşit Ünal Kızılırmak da bulundu.
Demokratik görüntülerin sergilendiği Söke CHP İlçe binasında Başkan Adayı Reşit Ünal Kızılırmak, kongrede rakibi olacak Veli Devrim Yerli'ye çiçek takdim etti. Mevcut Başkan ve ilçe Başkan Adayı Hüseyin Gündüz iki genç adayın ellerinden kaldırarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Söke CHP İlçe Başkan Adayı Veli Devrim Yerli açıklamasında neden aday olduğunu dile getirdi. Kendisini kısaca tanıtarak başladığı açıklamasında Veli Devrim Yerli; 'Görev sürem boyunca yaşamış olduğum yerel, genel, cumhurbaşkanlığı ve referandum seçimlerinde aktif görev almam ve parti içi gelişmelerinde içinde bulunmam sebebiyle gerekli tecrübeyi edindiğimi düşünüyorum' dedi.
Türkiye'nin zorlu süreçten geçtiğini, olağanüstü koşullar altında 2019 seçimlerine gidildiğini belirten Veli Devrim Yerli; 'Böylesi bir dönemde hiçbir mevki, makam beklentisi içerisinde olmadan, genç ve dinamik kadroyla, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, aksine kapsama alanımızı geliştirerek, partimizi sınavlardan başarıyla çıkarabilmek için ilçe başkanlığına aday oluyorum. Dayandığım tek güç siz CHP örgütüm ve mücadele arkadaşlarımdır' dedi
Geçmişten bugüne Söke CHP'ye hizmet etmiş herkese teşekkür eden Veli Devrim Yerli; 'Zamanı geldiğinde hiç düşünmeden bir başka arkadaşımıza bu onurlu bayrağı devredeceğiz. Her partilim emin olsun ki görevimiz sırasında parti içi barışı, birlik ve beraberliği sağlayarak, sosyal demokrasinin evrensel değerlerine ve üyesi olduğumuz sosyalist enternasyonalin değerlerine bağlı kalacağız' diye konuştu.

Söke CHP’de ilçe başkan adayı Veli Devrim Yerli’den açıklamaEN ÇOK OKUNANLAR

İpekoğlu ateş püskürdü! 'Herkes ayağını denk alacak'

1 İpekoğlu ateş püskürdü! 'Herkes ayağını denk alacak'

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

2 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

3 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Samsunspor seriyi sürdürdü

4 Samsunspor seriyi sürdürdü

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

5 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

6 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

7 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

8 OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

Bütün biletleri aldılar

9 Bütün biletleri aldılar

Yazık bu devlete!..

10 Yazık bu devlete!..


SIRADAKİ HABER