Halime'nin tek bir hayali var…

Samsun'un Bafra ilçesinde, 18 aylıkken evlerinde çıkan yangında yüzü ve elleri yanan minik Halime, arkadaşlarıyla oyun oynamak için tedavi olmayı bekliyor.

Halime'nin tek bir hayali var…

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Sargın mahallesinde yaşayan Şakir ve Emine Bostan çiftine ait evde, 2010 yılında elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Yangında ağır yaralanan ve yüzü yanan 7 yaşındaki Halime Bostan, ilk olarak Bafra Devlet Hastanesi'ne ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada hayati tehlikeyi atlatan küçük Halime, yüzünde oluşan yanıklar nedeniyle fiziksel ve duyusal yetilerini kısmen kaybetti. Yüzünün büyük bölümü, kafasının ve vücudunun bir kısmı ile ellerinin dirseklerine kadar olan kısmı yanan ve bu zamana kadar 2 ameliyat geçiren küçük Halime'nin acılı ailesi çocuklarına yüz naklinin ilk operasyonu için gerekli maddi desteği bulduklarını fakat diğer operasyonlar için yardımseverlerden destek beklediklerini ifade etti.

"ARKADAŞLARIMLA OYUN OYNAMAK İSTİYORUM"

İlkokul birinci sınıfa giden minik Halime, yüzünde oluşan yanık izlerinden dolayı arkadaşlarının oyun oynamadığını belirterek, biran önce tedavi olup, arkadaşlarıyla oyun oynamak istediğini söyledi.

Eşinin işsiz olduğunu belirten minik Halime'nin annesi Emine Bostan, "Evimizde çıkan yangında Halime'yi eşim kurtardı. Çocuğum şimdi tedavi görüyor. Yüzüne yapılacak ameliyat için gerekli yardım toplandı ama diğer operasyonlar için hayırseverlerden destek bekliyoruz. 5 çocuk annesiyim ve eşim işsiz. Ben çadırda bile durmaya razıyım, sadece çocuğumun tedavi olmasını istiyorum. Çocuğum okuldan geldiğinde bana 'anne arkadaşlarım beni oyuna katmıyor' diyor ve buna çok üzülüyoruz" dedi.

Minik Halime'ye okulunda destek olan ve onunla ilgilenen Öğretmeni İsmail Koparan ise, "Halime geçirdiği yangın olayından sonra yüzündeki yangın izleri, arkadaşlarına çok itici geliyor. Halime okula geldiği günlerde arkadaşlarının yanına gitmek istiyorlar ama arkadaşları ondan kaçıyorlardı ve ben de bu duruma çok üzülüyordum. Ameliyat ettirebilmeyi çok istiyorduk. Bu düşüncemizi Samsunun hayırseverlerine açtığımızda çok güzel karşılandı. Halime'de sadece yüz için yapılacak olan operasyon için gerekli miktarı hayırseverlerden bulduk. Fakat diğer operasyonlar için de yapılacak yardımları da hayırseverlerden bekliyoruz" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Belediye başkanına müzik aleti çaldırdılar

1 Belediye başkanına müzik aleti çaldırdılar

Otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

2 Otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

18 yaşındaki Aybüke'ye, yolun karşısına geçerken otomobil çarptı

3 18 yaşındaki Aybüke'ye, yolun karşısına geçerken otomobil çarptı

Bu otomobilden sağ çıktı

4 Bu otomobilden sağ çıktı

Hadise ve Mümin Sarıkaya 6 Kardeş Kültürler Festivali'nde sahne aldı

5 Hadise ve Mümin Sarıkaya 6. Kardeş Kültürler Festivali'nde sahne aldı

Niğde'de aynı anda iki ayrı kaza: 4 yaralı

6 Niğde'de aynı anda iki ayrı kaza: 4 yaralı

Bakan Çavuşoğlu ABD'de tutuklu bulunan Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım'ı ziyaret et

7 Bakan Çavuşoğlu ABD'de tutuklu bulunan Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım'ı ziyaret et


SIRADAKİ HABER