HaberlerSamsun Haberleri Bu fırsatı kaçırmayın

Bu fırsatı kaçırmayın - Samsun Haberleri

SGK Samsun İl Müdürü Ünal Kaya, GSS primleriyle ilgili yapılan yeni düzenlemenin vatandaşlar için büyük fırsat olduğunu belirterek, 'Bu çalışmadan vatandaşlarımızın yararlanmmasını tavsiye ediyoruz' dedi

 Bu fırsatı kaçırmayın

Haberaks TV'de hafta içi her gün Burcu Düzgün Çoban'ın sunumuyla ekranlara gelen Haberin Sesi programına katılan SGK Samsun İl Müdürü Ünal Kaya, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili hayata geçirilen düzenlemenin vatandaşar için büyük kolaylık sağladığını belirtti.

YENİDEN DÜZENLENDİ

GSS'ye tabi prim borçlarının yeniden düzenleneceğini ifade eden Ünal, "6824 sayılı yasaya ilişkin yapılan yeni düzenlemede vatandaşlarımza önemli kolaylıklar sağladık. Buna göre, kişiler kurumumuza başvurup gelir tespitini yaptırdıklarında şayet ailenin aylık geliri asgari ücretin üçte bir oranının altında ise prim borçlarını 53 lira olarak güncelliyoruz ve gecikme faizi almıyoruz. Vatandaşlar ayrıca, ödemelerini 12 ay taksitle yapabilme imkanına da sahip. Söz konusu düzenleme bu durumdaki vatandaşlarımız için büyük kolaylık sağlıyor, kendilerine bu fırsattan yararlanma çağrısında bulunuyoruz" dedi.

Pirsu DÜZGÜN 

SIRADAKİ HABER
}