HaberlerSamsun HaberleriKonu tartışılsın istiyoruz

Konu tartışılsın istiyoruz - Samsun Haberleri

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Tam gün yasası iyice tartışılsın olgunlaşsın, sonrasında tasarımızı şekillendirelim meclise getirelim istiyoruz. Bu aşama tartışma aşaması' dedi

Konu tartışılsın istiyoruz

Haberaks TV'de hafta içi her gün Burcu Düzgün Çoban'ın sunumuyla ekranlara gelen Haberin Sesi programına katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, tam gün yasası içeriğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

AMAÇ VERİMİ ARTIRMAK 

Demircan, tam gün yasası konusuna dair kamuoyunun bilgilendirmeye ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, "Biz meseleye bütüncül bir yaklaşımla bakıyoruz. Elimizdeki mekanlar, imkanlar milletimizin kaynaklarıyla oluşturduğumuz kaynaklar var. Milletlimizin sağlık hizmetlerini yerine getirirken bu imkanları en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Mevcut çalışma düzeninin dışında, 'esnek çalışma' diyebileceğimiz yeni bir sistemle vatandaşımıza daha kolay ve ulaşılabilir bir hizmet sunup sunamayacağımızı da tartışmak istiyoruz. Bu konuyu kamuoyunda taraflarca tartışılsın, olgunlaşsın ve ortaya bir model çıksın diye gündeme getirdik. Tarafların mesajlarını dinlemek, onların da görüşlerini almak istiyoruz. Tabip odalarından diğer sivil toplum kuruluşlarımıza, doktorlarımızdan hastane yöneticilerine ve hiç şüphesiz sağlık hizmeti alan vatandaşlarımıza kadar herkes fikrini söylesin biz de ondan sonra konuyu TBMM'ye taşıyalım istiyoruz" ifadelerini kullandı.

SORUNLAR TARTIŞILIR

Çoban'ın tam gün yasası ile iş güvencesizliğinin oluşacağına dair eleştiri olduğunu hatırlatması üzerine Demircan, şu ifadelere yer verdi: "Bu gibi soruları oturur tartışırız. Tedbir alınması gerekirse onu da yaparız. Konunun önce gerekliliği ardından da hangi düzenlemelerin yapılacağı tartışılmalı. Diğer tüm konularda olduğu gibi burada da yapıyı artısı ve eksisiyle değerlendirip sonuca hep beraber varacağız" dedi.

Pirsu DÜZGÜN

SIRADAKİ HABER
}