HaberlerSnapdragon işlemcili Windows 10 bilgisayarlar performans konusunda üzebilir

Snapdragon işlemcili Windows 10 bilgisayarlar performans konusunda üzebilir

Şu an satılan tüm sistemler ya Intel ya da AMD işlemciler kullanıyor. Bunu değiştirmek için Qualcomm ile Snapdragon işlemci ortaklık kuran Microsoft, Geekbench testlerine bakılırsa Windows 10 işletim sistemli bu modellerde performansı arka plana atıyor.

Snapdragon işlemcili Windows 10 bilgisayarlar performans konusunda üzebilir

Geçtiğimiz aylarda konuşan Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, ARM işlemcili Windows dizüstü bilgisayarların yıl sonuna doğru raflara çıkacağını belirtmişti. Halen bu modeller beklenirken, Snapdragon 835 işlemci bir “Windows 10” bilgisayar Geekbench testlerinde göründü. Test sonucunda sistemin 1.202 tek çekirdek, 4.263 çoklu çekirdek puanı aldığı görülüyor. Durumun ne kadar kötü olduğu ise 835 işlemcili normal bir Android telefonun aldığı puana bakılınca ortaya çıkıyor. Standart bir model Geekbench testinde tek çekirdekte 2.200, çoklu çekirdekte ise 7.700 gibi puanlar ile ayrılıyor. Bu açıdan Windows sistemlerin mobil işlemci altyapısına geçiş için halen tam anlamıyla optimize edilmediği görülüyor.

Snapdragon işlemcili Windows 10 bilgisayarlar bekleneni veremeyecek mi?
Mobil işlemcili bilgisayarlar söylendiği kadarıyla RT değil tam sürüm Windows sürümünü kullanacak. HP, Asus ve Lenovo gibi firmaların bu modellerin hazırlığında olduğu söylenirken, cihazlar yükse hızlı LTE desteğine sahip olacak. Bu sistemlerin yüksek batarya performansı sunacağını belirten Microsoft, bunu umuyoruz performansı kısarak karşımıza çıkartmaz. Siz, böyle bir sisteme sahip olmak ister miydiniz?

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:LOG

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}