Kardeşlik kupasında Balıklar şampiyon oldu

Samsun'un Bafra İlçesi'nde kırsal mahaller arası Kardeşlik Kupası adı altında düzenlenen halı saha futbol turnuvasında şampiyon Balıklar Mahallesi oldu.

Kardeşlik kupasında Balıklar şampiyon oldu

Kırsal mahalle muhtarları tarafından organize edilen Kardeşlik Halı Saha Futbol Turnuvası Balıklar Mahallesi'nde oynandı. Bir aydır devam eden turnuvaya katılan 15 mahalle futbol takımının kıran kırana geçen müsabakaları sonunda Balıklar ile Koruluk Mahalleleri finale kaldı. Final maçında 2-0 geriye düşen Balıklar Mahallesi sahadan 6-2 galibiyetle ayrılarak turnuvada şampiyonu oldu. Korulu ikinciliği elde ederken, Altınova Mahallesi'ni 4-2 yenen Sahilkent Mahallesi turnuvada 3. oldu.

Turnuva sonunda konuşan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Spor her şeyden önce dostluktur, kardeşliktir, kaynaşmadır, sağlıktır. Bu akşam burada bunu gördüm. Önümüzdeki yıllarda kaymakamımızla birlikte daha kapsamlı bir turnuva düzenleyeceğiz. Ev sahipliğinden dolayı Balıklar Mahallesi Muhtarı'na teşekkür ederim" dedi.
Kaymakam Ali Fuat Türkel ise, "Burada ne jandarma var ne polis var, en önemlisi bu. Spor kavgayla, itişip kakışmayla olan bir şey değil. Spor yapmak isteyenler spor sahalarına erişebilsin. Her yaşta yapılacak bir spor vardır. Hele gençlerimiz sokakta , kahve köşelerinde, zararlı işlerle uğraşmaktansa, gençlerimizi biz sporla, sanatla, kültürle ne kadar buluşturabilirsek her türlü kötü alışkanlıklardan da uzaklaştırmış oluruz" şeklinde konuştu. 
Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner de Ziraat Odası olarak turnuvada 1. olan takıma yarım altın, 2. ve 3. olan takımlara da çeyrek altın hediye edeceğinin sözünü verdi.

Konuşmaların ardından turnuvada şampiyon Balıklarspor‘a 1'incilik kupasını Kaymakam Ali Fuat Türkel verdi. Turnuvanın 2'ncisi Koruluk Mahallesi'ne Belediye Başkanı Zihni Şahin kupayı verirken, 3'üncü olan Sahilkent Mahallesi'ne de kupasını turnuvaya ev sahipliği yapan Balıklar Mahallesi Muhtarı Turan Türk verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

4 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

5 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Fotoğraf flu...

6 Fotoğraf flu...

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Samsunspor'un rakibi moralli

8 Samsunspor'un rakibi moralli

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

9 Samsunspor'a Uğur'lu yardım

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti


SIRADAKİ HABER