HaberlerMuğla HaberleriMilas'ta dağcılar ilkyardım eğitimini tamamladı

Milas'ta dağcılar ilkyardım eğitimini tamamladı - Muğla Haberleri

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği üyeleri, Milas Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan 18 saatlik İlk Yardım Eğitimi başarıyla tamamladı.

Milas'ta dağcılar ilkyardım eğitimini tamamladı

Gerçekleştirdikleri doğa yürüyüşleriyle Milas'ın doğal güzelliklerinin tanıtımına fayda sağlayan Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği üyeleri, faaliyet esnasında oluşabilecek kazalarda bilinçli müdahalelerde bulunabilmek için İlk Yardım Eğitimi aldılar.
Milas Halk Eğitimi Merkezinde açılan 18 saatlik bir İlk Yardım Kursu'nu başarıyla tamamlayan kursiyerler için belge töreni düzenlendi.
Törenin açılış konuşmasını yapan Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, halktan gelen talepler doğrultusunda çok sayıda kurs açarak yaygın eğitim hizmeti sunduklarını ifade etti.
Kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden MİDOSK Başkanı Nihat Erdoğan ise dernek üyelerinin dağcılar için elzem bir eğitimi başarıyla tamamlamasının sevincini yaşadığını söyledi.
Törende konuşan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise 'Dağcılık çok güzel bir spor, özellikle yöremiz bu anlamda doğal güzellikleriyle doğaseverleri bekliyor. Ancak bu dağcılık sporunun yapılırken dağcılarımızın bilinçli olması gerekiyor. Olası istenmeyen kaza anlarında dağda mahsur kalınabiliyor. Bu noktada dernek üyelerinin, dağcıların ilk yardım konusunda bilgili olmaları gerekiyor. İnşallah 18 saatlik İlk Yardım Eğitimi'nin ardından dağcılarımız bu anlamda eminim güzel kazanımlar elde etmiştir. Temennimiz dağcılarımızın herhangi bir kaza geçirmeden sporlarını yapmalarıdır.' diyerek dağcılara başarılar diledi.
Konuşmaların tamamlanmasıyla Müdür Bal, dernek üyelerine belgelerini takdim etti.

Milas’ta dağcılar ilkyardım eğitimini tamamladı

SIRADAKİ HABER
}