HaberlerSamsun HaberleriDünya turunda Samsun'da mola

Dünya turunda Samsun'da mola - Samsun Haberleri

İskoçya'dan başlayıp Afrika'daki çocukların eğitimlerine dikkat çekmek amacıyla dünya turuna çıkan iki kadın, 4 aylık yolculuktan sonra Samsun'da mola verdi. Yolculuğun 1 yıl süreceğini söyleyen genç kadınlar Samsun'u çok beğendiklerini söyledi.

Dünya turunda Samsun'da mola

İskoçya'daki evlerinden yola çıkan 30 yaşındaki kimya mühendisi Dawn Logan ve 36 yaşındaki öğretmen Claire Gover 4 ay boyunca bisikletle kilometrelerce yol katettikten sonraSamsunlu Seyhan-Ahmet Faik Akbekmez çiftinin evlerinde misafir olarak Samsun'da mola verdi.

SAMSUN'U ÇOK SEVDİK

Afrika'da yaşayan çocuklar için eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla 4 ay önce yola çıktıklarını söyleyen Dawn Logan, "Bütün dünya turumuzu 1 yılda tamamlamayı planladık. Başladığımız yere geri dönerek yolculuğumuzu tamamladık. Ailelerimiz önce zaman dilimi çok uzun olduğu için korktular ama sonra bizi destekledi. Yolda sadece trafik ve engebeli arazilerle ilgili sorun yaşıyoruz. Ancak çok güzel bir yolculuk oluyor. Birçok ülkede durduk ve yeni insanlarla tanıştık. Samsun'u da insanlarını da çok sevdik. Yarın yolculuğumuza devam edip Türkmenistan, Afganistan ve Hindistan üzerinden Tayland'a ve Japonya'ya geçeceğiz. Bizi destekleyen ve misafir eden herkese çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}