Samsun Haber: Samsun'da kadınlardan Karadeniz'de bir ilk

Samsun Haber: Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu'nda çini eğitimi alan kadın girişimci Karadeniz Bölgesi'nde bir ilki gerçekleştirdi.

Samsun'da kadınlardan Karadeniz'de bir ilk

Girişimçilik kursuna katılan kadın girişimci Aysel Arabacı kursu başarı ile bitirdi. Hazırladığı projenin 250 proje arasında 11. olmasıyla hibe desteği almaya hak kazanan 1 çocuk annesi kadın girişimci Aysel Arabacı çocukluğunda hobi olarak başladığı çini işlemeciliğini profesyonel olarak yapmaya başladı. KOSKEB’den 30 bin lirası makine, 20 bin lirası da işçi desteği olmak üzere toplam 50 bin lira 3 yıl çalışmak üzere hibe desteği alan Arabacı, ”Kütahyalı olmam nedeniyle çocukluğundan beri bu işe meraklıydım. Hobi olarak başladığım çini işleme sanatını severek yapıyorum. Hem zaman geçiriyorum hem de yaparken eğleniyorum aynı zamanda da ev ekonomisine katkıda bulunuyorum” dedi. 

Yaptığı araştırmalarda Karadeniz Bölgesi'nde bir ilki gerçekleştirdiğini ifade eden Arabacı, "Eşimin memur olması nedeniyle Bafra’da oturuyoruz. Bu bölgede de çini ve porselen üzerine çini çalışması yapan olmadığı için Bafra’da çalışmalarımı sürdürmeye karar verdik. Toptan ve perakende hediyelik eşya, özel günlerde kişiye özel kendi tasarımlarımı yaparak hayallerimi seramik ve çini vazolar üzerinde gerçekleştiriyorum. Bu da beni mutlu ediyor" şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

1 Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

Alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı

2 Alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı

Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı

3 Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı

Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendi

4 Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde alarmı verildi

5 Bursa'nın İnegöl ilçesinde alarmı verildi

Genç kasaba kurşun yağdırıp öldürdüler

6 Genç kasaba kurşun yağdırıp öldürdüler

Başkent'te hava destekli asayiş uygulaması

7 Başkent'te hava destekli asayiş uygulaması


SIRADAKİ HABER