HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da FETÖ'den 2 kişi tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den 2 kişi tutuklandı - Samsun Haberleri

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen ve tutuklanan 2 kişi yargılandıkları mahkeme tarafından 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da FETÖ'den 2 kişi tutuklandı

Edinilen bilgiye göre, Samsun’da FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında Çarşamba ilçesinde öğrenciyken örgütünün cemaat evlerinde kaldıkları ve yine örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandıkları tespit edilen Sabri B. ile Soner D. hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından dava açıldı. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın son duruşmasına Vezirköprü M. Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Sabri B. ile İzmir 3 Nolu T. Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olan Soner D. duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen sanıklardan Sabri B., “Öğrencilik yıllarında kaldığım evin cemaatin evi olduğunu bilmiyordum. ByLock da kullanmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Soner D. ise “14 aydır tutukluyum. Terör örgütü ile alakam yok. Beraatimi talep ediyorum. Bu terör örgütünü lanetliyorum” diye konuştu. 

Mahkeme heyeti, Sabri B. ile Soner D.'yi “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından 6’şar yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıp tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Aynı davada tutuksuz olarak yargılanan 2 kişi ise delil yetersizliğinden beraat etti. 

SIRADAKİ HABER
}