Samsun Haber: Zamlar eziyete dönüştü

Samsun Haber: Sofraların vazgeçilmezi olan ekmekte gramaj söylemlerinin vatandaşı rahatsız ettiğini ifade eden TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, 'Zamlardan dolayı insanların hayatı eziyete döndü. Bari ekmeğe karışmayın' dedi.

Zamlar eziyete dönüştü

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, ekmekte gramajın düşürüleceği söylemlerini ve birçok ürüne yapılan zamlar hakkında değerlendirme yaptı. Zam üstüne zam yapıldığını kaydeden Başkan Yaktı, ekmek gramajının düşürülmesiyle ilgili açıklamalara tepki gösterdi. Vatandaşın zamlar altında ezildiğini kaydeden Yaktı, yetkililerin gerekeni yapması gerektiğini ifade etti.

ÖRTÜLÜ ZAM YAPIYORLAR

Başkan Yaktı, her şeye üstü kapalı zam yapıldığını savunarak, “Ekmek gramajının düşmesi örtülü zam demek. Gramaj düşecek ama ekmek yine bir liradan satılacak. Bizim kültürümüzde ekmeğin önemli bir yeri var ve vatandaşlarımızın çoğu ekmeksiz yemek yemiyor. Bir vatandaş evine 5 ekmek alıyorsa, gramaj düştüğünde 6 ekmek alacak. Yani 5 liraya doyuyorken, cebinden 6 lira çıkacak. Zam yok deniliyor ama inandırıcı değil üstü kapalı zam yapıyorlar. Sebze ve meyve fiyatları almış başını gidiyor. Bir mandalina 25 kuruştan tarladan çıkıyor, vatandaşa gelen kadar 2 lira oluyor. Zamlardan dolayı insanların hayatı eziyete dönmüş durumunda” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN DERİSİ BİLE KALMADI

Akaryakıta yapılan zamlara da dikkat çeken Başkan Yaktı, mazotun 5 lirayı bulduğunu ifade etti. Yaktı, “En yüksek fiyatlı akaryakıtı kullanan ülke Türkiye. Dünya ülkelerinde petrol fiyatları düşerken bizde zam üstüne zam yapılıyor. Her şeye art arda zam yapıldı, kömür, su ve elektrik de zamlandı. İnsanları kaz gibi yoluyorlar ama artık vatandaşın derisi bile kalmadı. Yetkililer bu konuda artık gerekeni yapsın. Vatandaşın artık beli büküldü” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da Erva bebeğin dramı

2 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

4 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

5 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

6 Doğan Medya Grubu satıldı

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

7 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

8 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

9 Samsunspor'da üzen istatistik

Emekliye müjdeli haber

10 Emekliye müjdeli haber


SIRADAKİ HABER