Taşeron: Taşeron konusunda adımlar atılmalı

Taşeron: Bakan Sarıeroğlu'nun taşron işçilerle ilgili yeni düzenleme yapılacağı yönündeki açıklamalarına destek veren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 'Bu konuda atılacak her adımda hükümetin yanındayız' dedi

Taşeron konusunda adımlar atılmalı

Haberaks TV'de hafta içi her gün Burcu Düzgün Çoban'ın sunumuyla ekranlara gelen Haberin Sesi programına katılan MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan taşeron açıklamasını değerlendirdi. Sarıeroğlu'nun, "Taşeron şeklinde bir çalışma şeklinin kamuda olmamasıyla alakalı hazırlığımız var" sözlerini değerlendiren Usta, "Bu konuda atılacak her adıma destek vereceğiz" dedi.

TAŞERON KONUSUNDA HEP TALEP EDEN TARAF OLDUK

Açıklamanın umut verici olduğunu ifade eden Usta, "Uzun süredir bu konuya dair açıklama yapılıyor ancak adım atılmıyor. Bütün siyasi partilerin taşeron işçiliğin kaldırılması yönünde taahhüdü var. Bu çerçevede biz de hükümete sürekli baskı yapıyoruz. Bu adım atılmalı ancak düzenlemenin içeriğiyle ilgili bilgi aktarımı da yapılmalı. Hükümetin kafasındaki düşünce işçilerin, özel sektörün değil de devletin taşeronu olacağı şekildeydi. Bu çözümün kesinlikle yanlış olduğunu ifade ediyorum. Hiçbir ayrım yapılmamadan işçiler kadroya alınmalı. Bu konu önümüze geldiği takdirde destek vereceğimizi ifade ediyorum" diye konuştu.

TAŞERON İŞÇİLERİ DESTEKLİYORUZ

Taşeron işçilerle ilgili çalışmanın bir an önce hayata geçmesi çağrısında bulunan Usta, şu ifadelere yer verdi: "AK Parti hükümetleri döneminde birçok hizmet taşeron üzerinden verildi. Muhtemelen yine çözüm önerileri benzer şekilde olacak. O çözüm önerisi taşerona kadrolu bir memur veya işçi statüsü vermiyor. Biz bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Kişi hangi işi yapıyorsa o kadroya sahip olmalı. İnsanlar özel sektörün taşeronuyken, devletin taşeronu olmak istemediklerini dile getiriyor. Biz de onları destekliyoruz."

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Yusuf Yazıcı Samsun'da

3 Yusuf Yazıcı Samsun'da

Samsunspor'da mektuplu çağrı yanıt buldu

4 Samsunspor'da mektuplu çağrı yanıt buldu

Samsunsporlu o taraftar özür diledi

5 Samsunsporlu o taraftar özür diledi

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

6 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Halil İbrahim Pekşen yoktan var etti

7 Halil İbrahim Pekşen yoktan var etti

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

9 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

İnsanlığın lüzumu...

10 İnsanlığın lüzumu...


SIRADAKİ HABER