HaberlerTaşeron HaberleriTaşeron konusunda adımlar atılmalı

Taşeron konusunda adımlar atılmalı - Taşeron Haberleri

Bakan Sarıeroğlu'nun taşron işçilerle ilgili yeni düzenleme yapılacağı yönündeki açıklamalarına destek veren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 'Bu konuda atılacak her adımda hükümetin yanındayız' dedi

Taşeron konusunda adımlar atılmalı

Haberaks TV'de hafta içi her gün Burcu Düzgün Çoban'ın sunumuyla ekranlara gelen Haberin Sesi programına katılan MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndantaşeron açıklamasını değerlendirdi. Sarıeroğlu'nun, "Taşeron şeklinde bir çalışma şeklinin kamuda olmamasıyla alakalı hazırlığımız var" sözlerini değerlendiren Usta, "Bu konuda atılacak her adıma destek vereceğiz" dedi.

TAŞERON KONUSUNDA HEP TALEP EDEN TARAF OLDUK

Açıklamanın umut verici olduğunu ifade eden Usta, "Uzun süredir bu konuya dair açıklama yapılıyor ancak adım atılmıyor. Bütün siyasi partilerin taşeron işçiliğin kaldırılması yönünde taahhüdü var. Bu çerçevede biz de hükümete sürekli baskı yapıyoruz. Bu adım atılmalı ancak düzenlemenin içeriğiyle ilgili bilgi aktarımı da yapılmalı. Hükümetin kafasındaki düşünce işçilerin, özel sektörün değil de devletin taşeronu olacağı şekildeydi. Bu çözümün kesinlikle yanlış olduğunu ifade ediyorum. Hiçbir ayrım yapılmamadan işçiler kadroya alınmalı. Bu konu önümüze geldiği takdirde destek vereceğimizi ifade ediyorum" diye konuştu.

TAŞERON İŞÇİLERİ DESTEKLİYORUZ

Taşeron işçilerle ilgili çalışmanın bir an önce hayata geçmesi çağrısında bulunan Usta, şu ifadelere yer verdi: "AK Parti hükümetleri döneminde birçok hizmet taşeron üzerinden verildi. Muhtemelen yine çözüm önerileri benzer şekilde olacak. O çözüm önerisi taşerona kadrolu bir memur veya işçi statüsü vermiyor. Biz bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Kişi hangi işi yapıyorsa o kadroya sahip olmalı. İnsanlar özel sektörün taşeronuyken, devletin taşeronu olmak istemediklerini dile getiriyor. Biz de onları destekliyoruz."

Pirsu DÜZGÜN

SIRADAKİ HABER
}