HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin : 'Oy avcılığı yapılıyor'

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin : 'Oy avcılığı yapılıyor' - Samsun Haberleri

CHP Milletvekili Hayati Tekin, 'Memurdan, emekliden kesinti yapıp, diğer sosyal kesimlere 100'er 200'er lira dağıtarak oy avcılığı yapılıyor' dedi

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin : 'Oy avcılığı yapılıyor'

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin,TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında memur zamlarının çok az olduğunu söyleyerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nu toplu sözleşmede memur zamlarında Memur-Sen'i ikna ettiği için tebrik etti.

3 MİLYON İNSANI SATTI

Tekin, yaptığı konuşmada herkesin eksilerden bahsettiğini söyleyerek, "Ağzı, burnu bağlı memuru paketleyip satan Memur-Sen’i nasıl bu kadar aza, yani 2018 ilk altı ayı için yüzde 4’e, ikinci altı ayı için yüzde 3,5’a; 2019’un ilk altı ayı için yüzde 4’e, ikinci altı ayı için yüzde 5’e nasıl ikna ettiniz, tebrik ediyorum. Haydi Memur-Sen 3 milyon insanı sattı, sizin vicdanınız bu anlaşmayı nasıl kabul etti? Bundan sonra Memur-Sen’e zam vereceğinize bence cuma iznini bir saate çıkartın, zam isteyen memura şükür duası dağıtın, itiraz edenlere sabır tespihi dağıtın, hiç itiraz etmeyenlere nazar boncuğu dağıtın. Hakkını aramayan memurlar, işçiler için kaderine razı olup hala AKP’yi destekleyen emekliler için sizin iktidarınızın 2023 yılı, 2053 yılı ve 2071’de de devam etmesini diliyorum. Böyle başa böyle tarak. Amaç memurdan, emekliden kesinti yaparak diğer sosyal kesimlere 100’er 200’er lira dağıtarak oy avcılığı yapılıyor. Dolayısıyla dula, yetime, fakire yapılan bu ufak yardımlar da memurun ve işçinin sırtından çıkıyor. Seçim zamanı gelince 200 lira fark verip memurun, işçinin emeklinin de oylarını almaya çalışacaklardır. Oyun bu kadar basit" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}