Samsun Haber: Özrünü kabul etmiyoruz

Samsun Haber: Bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki gösteren Karadeniz Rumeli Federasyonu Genel Sekreteri Akın Üner, 'Özür dilemiş ama biz özrünü kabul etmiyoruz' dedi

 Özrünü kabul etmiyoruz

Karadeniz Rumeli Federasyonu Genel Sekreteri Akın Üner, köşe yazarı Rasim Ozan Ozan Kütahyalı'nın bir televizyon kanalında sarf ettiği 'kusturmalı Boşnak sak..su' sözlerine tepki gösterdi. Kütahyalı'nın ırkçı söyleminden dolayı tepkili olduklarını belirten Üner, daha sonra yaptığı özrü ise kabul etmediklerini dile getirdi.

SON DERECE ÇİRKİN

Konuyla ilgili olarak Türkiye'deki tüm Balkan dernekleri ile ortak hareket ettiklerini ifade eden Üner, "Bu konuda Balkan dernekleri olarak ortak bildiri yayımlandı ve biz de buna imza attık. O açıklama son derece çirkin ve ırkçıdır. Irkçı açıklamalara hangi etnik kimlik olursa olsun, her zaman karşı durduk. Balkan Türkleri değil, Çerkez, Kürt, Arap kim olursa olsun aynı tepkiyi ortaya koyarız. Çoluk çocuğun televizyon başında olduğu saatlerde böyle iğrenç ifadeler kullanılması kabul edilebilir gibi değil. Özür dilemiş ama biz özür falan beklemiyoruz. Çünkü özrünü kabul etmeyeceğiz. Irkçı söylemin özrü olmaz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kreşte şiddet kamerada

1 Samsun'da kreşte şiddet kamerada

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

2 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

Samaras hocalığa soyundu

3 Samaras hocalığa soyundu

Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

4 Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

İkisi de sakat

5 İkisi de sakat

Angan dert etmiyor

6 Angan dert etmiyor

İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri

7 İşte Samsun'da en popüler bebek isimleri

Yardım için okul arıyorlar

8 Yardım için okul arıyorlar

Af umudu...

9 Af umudu...

Samsun'da öğretmene FETÖ'den hapis cezası

10 Samsun'da öğretmene FETÖ'den hapis cezası


SIRADAKİ HABER