HaberlerSamsun Haberleri Özrünü kabul etmiyoruz

Özrünü kabul etmiyoruz - Samsun Haberleri

Bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki gösteren Karadeniz Rumeli Federasyonu Genel Sekreteri Akın Üner, 'Özür dilemiş ama biz özrünü kabul etmiyoruz' dedi

 Özrünü kabul etmiyoruz

Karadeniz Rumeli Federasyonu Genel Sekreteri Akın Üner, köşe yazarı Rasim Ozan Ozan Kütahyalı'nın bir televizyon kanalında sarf ettiği 'kusturmalı Boşnak sak..su' sözlerine tepki gösterdi. Kütahyalı'nın ırkçı söyleminden dolayı tepkili olduklarını belirten Üner, daha sonra yaptığı özrü ise kabul etmediklerini dile getirdi.

SON DERECE ÇİRKİN

Konuyla ilgili olarak Türkiye'deki tüm Balkan dernekleri ile ortak hareket ettiklerini ifade eden Üner, "Bu konuda Balkan dernekleri olarak ortak bildiri yayımlandı ve biz de buna imza attık. O açıklama son derece çirkin ve ırkçıdır. Irkçı açıklamalara hangi etnik kimlik olursa olsun, her zaman karşı durduk. Balkan Türkleri değil, Çerkez, Kürt, Arap kim olursa olsun aynı tepkiyi ortaya koyarız. Çoluk çocuğun televizyon başında olduğu saatlerde böyle iğrenç ifadeler kullanılması kabul edilebilir gibi değil. Özür dilemiş ama biz özür falan beklemiyoruz. Çünkü özrünü kabul etmeyeceğiz. Irkçı söylemin özrü olmaz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}