Haberler FİSKOBİRLİK yüzde 100 büyüdü

FİSKOBİRLİK yüzde 100 büyüdü

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, 'Pazarladığımız yaklaşık 40 çeşit ürünle perakende sektöründe yüzde 100 büyüdük' dedi.

 FİSKOBİRLİK yüzde 100 büyüdü

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK'in sorunlarından kurtularak büyümeye devam ettiğini belirtti.
Bu sezonun istedikleri gibi geçtiğini ifade eden Bayraktar, üreticiden şimdiye kadar 15 bin ton civarında ürün aldıklarını dile getirdi.

ÖDEMELER PEŞİN

Bayraktar, üreticilere 25 kuruş daha fazla vererek serbest piyasanın üzerinde bir fiyat oluşturmaya çalıştıklarını kaydederek, bu durumun üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandığını, ödemeleri peşin yapmalarının kuruma ilgiyi artırdığını söyledi.

40 ÇEŞİT ÜRÜN

,Bu yıl FİSKOBİRLİK olarak perakende sektöründe çok ciddi büyüme kaydettiklerine işaret eden Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kurum olarak ürettiğimiz fındık ezmesi, kavrulmuş fındık, naturel fındık, kabuklu fındık, fındık püresi ve dilinmiş fındık gibi 40 çeşit ürünümüzü piyasada, Türkiye'nin tüm illerinde bulmak mümkün. Ayrıca yurt dışında da Fransa, ABD, Romanya, Katar ve Almanya gibi ülkelerde ürünlerimiz pazarlanıyor ve buralarda temsilciliklerimiz bulunuyor. Pazarladığımız yaklaşık 40 çeşit ürünle perakende sektöründe yüzde 100 büyüdük. Bu büyüme bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor."

SIRADAKİ HABER
}