Haberlerlkadım Belediye Başkanı Tok: 'Her zaman yanlarındayız'

lkadım Belediye Başkanı Tok: 'Her zaman yanlarındayız'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını, onların yaşamlarını kolaylaştırıcı, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak için çalıştıklarını ifade etti.

lkadım Belediye Başkanı Tok: 'Her zaman yanlarındayız'

İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Tok mesajında, “Engellilik, toplumsal yönüyle tüm insanlığı ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmektir. Günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek, onların hayata sıkı sıkı tutunmalarını, içlerinde yatan yaşama sevinci, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır” dedi.

BAŞARIYA ENGEL DEĞİL

Türkiye'de tüm engelleri yıkarak başarılara imza atan sanatçıların, sporcuların örnekleriyle dolu olduğunu ifade eden Tok, “ Engelli vatandaşlarımızın engellerinin başarıya engel olmadığına eğitimde, sporda ve sanatta sürekli müşahade ediyoruz. Bunun en son örneğini, Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İngiltere’yi yenerek, ülkemizi Avrupa Şampiyonu yapan Ampute Engelli Milli Takımımızın mücadelesinde gördük. Engellilik, hiçbir şeye engel değil. Tüm bu güzel örnekler, diğer engelli bireyleri cesaretlendirmeli ve hayata bakış açılarını değiştirmelidir. Bu sebeple tüm bireylerin temel hakkı olan yaşama hakkına saygı göstererek, bu haklarını sonuna kadar kullanmaları için uygun ortamı sağlamalıyız. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız yarınlarımızı da bu şekilde geçireceğimizin garantisini veremiyor. Zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” dedi.

SIRADAKİ HABER
}