HaberlerÇarşambalılardan müzik ziyafeti

Çarşambalılardan müzik ziyafeti

Samsun Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri, izleyenleri adeta mest etti.

Çarşambalılardan müzik ziyafeti

Samsun Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Atakum Sanat Merkezi'nde konser verdi. Konseri, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Fatih Özkan, Çarşambalılar Derneği Başkanı Saadettin Sarıoğlu ve çok sayıda vatandaş izledi. Şef Haydar Farabi Felamur yönetimindeki koronun seslendirdiği birbirinden güzel eserler, davetliler tarafından ilgiyle dinlendi. Solo eserler de, konuklardan büyük alkış aldı.

SAMSUN'U SEVMEK TEMEL GÖREVİMİZ

Konser öncesinde açılış konuşması yapan Çarşambalılar Derneği Başkan Yardımcısı Rana Aka Atalay, "Hemşehrilik bilinci, kent kültürümüzün güçlü olduğu ölçüde sağlamdır. Bu kenti sevmek, yakın çevresel değerleri korumayı ve ona sahip çıkmayı gerektiririr. Dolayısıyla temel görevimiz, şehrimiz Samsun'u sevmek ve ona sahip çıkmaktır. Bu ölçüde kültürel değerlerimizden olan halk oyunları ve Türk Sanat Müziği ruhunu hep beraber yaşamak için buradayız" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}