Bilecik haber: Bilecik'te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri

Bilecik haber: Bilecik'te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlanırken, program öncesi AK Parti Kadın Kolları tarafından 'Engelliler Günü Farkındalık Yürüyüşü' gerçekleştirildi.

Bilecik'te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri

Bilecik'te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Bilecik Engelsiz Yaşam Yardımlaşma Dayanışma Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk koyma programı ile başladı. Program öncesi AK Parti Kadın Kolları üyesi bir grup İstiklal Mahallesi Ali Rıza Özkay Caddesi üzerinde bulunan Şadırvan Çeşme'sinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar 'Engelliler Günü Farkındalık Yürüyüşü' gerçekleştirdi. Yürüyüşe AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, AK Parti Kadın Koları Başkanı Ümran Karayiğit, Bilecik Engelsizler Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halit Altıntaş ve çok sayıda kadın katıldı.

'Bir engelliyi yolda gördüğünüz zaman ona yardımcı olmaya çalışalım'
Cumhuriyet Meydanındaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Dernek üyelerinin Atatürk anıtına çelenk koyması ile devam etti. Törende, günün önemine ilişkin konuşma yapan Bilecik Engelsizler Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halit Altıntaş, engelli olmanın zor bir durum olduğunun belirterek, 'Allah'a şükürler olsun hiç yürüyemeyen, konuşamayan, görmeyen arkadaşlarımız var. O yüzden her zaman için halimize şükretmemiz lazım. Bir engelliyi yolda gördüğünüz zaman ona yardımcı olmaya çalışalım, onun hal hatır soralım. Onu sevindirelim, o bir gün sevinir ama sizler 3 gün sevinirsiniz. Elimizden geldiği kadar engellilerimiz komşularımız olsun, yakın çevremizdekiler olsun onlara yardımcı olalım' dedi.
Konuşmaların ardından AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı günü anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptılar. Program son olarak toplu hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile son buldu.

Bilecik’te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleriEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

2 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

3 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Tramvay ücretsiz

4 Tramvay ücretsiz

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

5 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

 Taraftar işbaşında

6 Taraftar işbaşında

Gözler Samaras'ta olacak

7 Gözler Samaras'ta olacak

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

8 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

 Kale Furkan'ın

9 Kale Furkan'ın

Herkes hakkının peşine düşmeli

10 Herkes hakkının peşine düşmeli


SIRADAKİ HABER