HaberlerYazar Öz, Haber'de! Atatürk'ün ailesini yazdı

Yazar Öz, Haber'de! Atatürk'ün ailesini yazdı

Araştırmacı, tarihçi yazar Mehmet Ali Öz, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret edip, 'Atatürk'ün Ailesi' adlı kitabını hediye etti.

Yazar Öz, Haber'de! Atatürk'ün ailesini yazdı

Osmanlı arşiv belgelerine göre Atatürk'ün soykütüğünü araştırıp 'Atatürk'ün ailesi' kitabını yazan araştırmacı, tarihçi yazar Mehmet Ali Öz, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret etti. Atatürk'ün doğum tarihinden babası Ali Rıza Efendi'nin mesleğine, ailesinin kökene, kaç kardeşi buluduğuna kadar bir çok bilgiyi paylaştığı 'Atatürk'ün Ailesi' adlı kitabını Necdet Uzun'a hediye eden Mehmet Ali Öz, Haber Gazetesi'nin 13. kuruluş yıldönümünü kutladı.

ÖZGEÇMİŞİ

Sivas doğumlu Mehmet Ali Öz, 1978'de Sivas İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.Yaklaşık 19 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Sivas'a bağlı çeşitli ilçe ve köylerde imam olarak görev yaptı. 9 yıl Sağlık Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalıştı. Pek çok yerel gazetede araştırma yazıları ve makaleler kaleme aldı, söyleşiler yaptı. 2003-2004 Sivas Tarih ve Kültür Araştırma Merkezi'nin koordinesini sağlamak üzere görevlendirildi. Osmanlıca uzmanı olan araştırmacı-yazar ayrıca Arapça ve İngilizce biliyor.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}